Spora liczba posiadaczy starszych aut decyduje się na montaż nowoczesnych, płaskich wycieraczek samochodowych. Jeżeli rozważamy możliwość wymiany wycieraczek klasycznych na płaskie, to przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się nie tylko ze wszystkimi ich zaletami, ale także i wadami wycieraczek listwowych.

Wycieraczki płaskie zauważymy już w każdym nowym aucie. Choć nie wszyscy o tym wiedzą, można je także zamontować w autach ze starszych roczników. Przed zakupem tego typu wycieraczek należy jednak sprawdzić zalecenia producenta w kwestii zamienników wycieraczek do naszego auta. Czy wycieraczki płaskie będą jednak dobrym wyborem?

Zalety płaskich wycieraczek samochodowych

Płaskie wycieraczki, zwane także listwowymi, uważane są przez wielu użytków samochodów, za dużo bardziej skuteczniejsze od tradycyjnych. Dzieje się tak za sprawą ich konstrukcji. Płaskie wycieraczki nie posiadają metalowego szkieletu. Zaawansowana konstrukcja pióra takiej wycieraczki sprawia, iż bez dodatkowego wsparcia w postaci szkieletu, przylega ono idealnie do szyby na całej swojej długości. Pióro płaskiej wycieraczki jest też bardziej elastyczne. Wycieraczki płaskie cieszą się coraz większą popularnością również z wielu innych powodów. Brak metalowych elementów sprawia, że wycieraczki płaskie nie korodują, posiadają bardzo dobre właściwości aerodynamiczne, a przy temperaturach powietrza poniżej zera wycieraczka wciąż pozostaje stosunkowo elastyczna.

Wycieraczki płaskie podobnie jak ich tradycyjne odpowiedniki najlepiej wymieniać przynajmniej raz w roku. W tym momencie pojawia się istotna różnica pomiędzy wycieraczką płaską a tradycyjną, a mianowicie cena. Z uwagi na nowoczesne technologie wykorzystywane do produkcji płaskich wycieraczek są one z reguły droższe od wycieraczek klasycznych. Można oczywiście znaleźć stosunkowo tanie wycieraczki listwowe, ale przed zakupem takiego produktu należy sprawdzić jego jakość i zasięgnąć informacji o producencie.

Ciekawą ofertę dla posiadaczy i użytkowników starszych aut przygotował sklep internetowy Dipp. Na stronie dipp.pl znajdziemy bogatą ofertę wycieraczek do starszych samochodów z tradycyjnym zaczepem typu U. Firma Dipp oferuje płaskie wycieraczki do najbardziej popularnych modeli samochodów osobowych oraz pojazdów dostawczych.

Wycieraczki marki Dipp, ze względu na swoją cenę, można uznać za produkty z średniej półki. Mimo swojej stosunkowo niskiej ceny jakość i żywotność wycieraczek oferowanych przez firmą Dipp można uznać za wyjątkowo dobre i bardzo zbliżone do jakości produktów z górnej półki cenowej. Potwierdzają to liczne, pozytywne opinie użytkowników aut na popularnych forach internetowych. Nie bez znaczenia będzie również fachowe doradztwo i pomoc ze strony obsługi sklepu oferowane jeszcze przed zakupem. Brak elementu wsparcia ze strony sprzedawcy już na etapie wyboru produktu, odczuwamy nierzadko kupując znacznie droższe produkty.

Jak zatem widać, można śmiało rozważyć kupno wycieraczki płaskiej do wszystkich typów i modeli pojazdów niezależnie od wieku. Uniwersalność tego typu wycieraczki pozwala na ich montaż w niemal każdym pojeździe. Płaskie wycieraczki można również stosować na tylnych szybach wybranych pojazdów.

Share.

About Author

Leave A Reply