Brabus jest jedną z najbardziej znanych firm które tuningują samochody ze stajni Mercedesa. Tym razem do firmy z Bottrop trafiła jedna z najmocniejszych wersji klasy G – G63, która już na starcie miała potężne 571 KM.

Jednak dla Brabusa było to za mało i dzięki zabiegom jakim został poddany terenowy Mercedes jego moc obecnie wynosi aż 700 KM. Oprócz zabiegów czysto technicznych Mercedes Widestar 700 jak nazwał go Brabus został tez poddany tuningowi wizualnemu. Zarówno we wnętrzu gdzie możemy znaleźć nową tapicerkę z logo Brabusa jak i inne wstawki dodatkowo podkreślające moc Gelendy.

Żółty potwór stoi na 23 calowych felgach z z oponami firmy Yokohama. Posiada ogromny dachowy spoiler i wymieniony wydech. Ale to co najciekawsze znajdziemy pod maską. Widlasta ósemka o wspomnianej już wcześniej mocy 700 KM posiada równie wysoki moment obrotowy, który z początkowych 760 Nm wzrósł do prawie 1000 Nm. Dzięki czemu ten ciężki offroader, ważący aż 2550 kg,  potrafi przyspieszyć do setki w 4,9 sekundy a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się dopiero na 240 km/h.

I choć  pierwotnie G Klasa została zaprojektowana do pokonywania bezdroży to propozycja Brabusa pokazuje że nawet samochody typowo terenowe potrafią się zmienić w auta sportowe.

Zdjęcia: Brabus

Share.

About Author

Leave A Reply