Jednym z najczęściej wykorzystywanych przez kierowców akcesoriów smartfonowych jest uchwyt samochodowy do telefonu. W dzisiejszym czasach telefon wykorzystujemy już nie tylko podczas rozmów, ale również nawigacji, słuchania muzyki czy choćby radia. Z tego właśnie powodu rzadko kiedy decydujemy się na wrzucenie telefonu do schowka – zdecydowanie efektywniej możemy wykorzystać jego zalety decydując się na odpowiednie umocowanie go w optymalnym miejscu w naszym samochodzie. Z tego też powodu w dzisiejszym artykule postanowiliśmy przygotować dla Ciebie krótki poradnik z którego dowiesz się jaki samochodowy uchwyt do telefonu czy też smartfona wybrać.

            Co mamy do dyspozycji? Możliwości jest bardzo dużo. Producenci uchwytów do samochodu prześcigają się w pomysłach i przygotowują dla nas różnego rodzaju produkty począwszy od uchwytów mocowanych na przyssawkach do szyby, poprzez te mocowana w kratkach wentylacyjnych a kończąc na uchwytach na telefon mocowanych na desce rozdzielczej.

Które mocowanie jest najefektywniejsze? Każdy musi odpowiedzieć sobie na to pytanie samodzielnie. Zauważyliśmy jednak, że rekordy popularności biją uchwyty do samochodowe do telefonu oparte o magnes. Stanowią one bardzo wygodną alternatywę dla klasycznych rozwiązań wykorzystujących tak zwaną “łapkę”. Warto podkreślić, że aktualne rozwiązania wykorzystywane w uchwytach magnetycznych zostały optymalnie opracowanie. Posiadają zestaw trwałych magnesów, który zagwarantuje nam stabilne korzystanie z urządzenia. Bardzo dużym atutem tego rodzaju uchwytów samochodowych jest również bardzo sprawna oraz szybka możliwość instalacji takiego uchwytu. Polega ona na 2 prostych czynnościach: umieszczeniu metalowej płytki na naszym telefonie oraz przymocowaniu w wybranym przez nas miejscu elementu magnesowego.

Ceny uchwytów mogą być bardzo duże. Nie warto jednak decydować się na najtańsze rozwiązania. Zazwyczaj korzystanie z nich z jednej strony pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o komfort – z drugiej zaś istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie będziemy z niego korzystać dłużej niż jeden bądź dwa sezony. Decydując się na zakup uchwyty na telefon do samochodu pamiętajmy, że będzie to gadżet z którego będziemy korzystać jeśli nie codziennie to niemal codziennie – w związku z tym warto wydać na niego te kilkadziesiąt złotych więcej i odpuścić sobie codzienną irytację wynikającą z korzystania z “najtańszego” rozwiązania.

Share.

About Author

Leave A Reply

Wprowadź CAPTCHA - chcemy wiedzieć, że nie jesteś botem *