Dokładnie tydzień temu w hali wystawienniczej w MCK jak również w Spodku obywały się Targi Motoryzacyjne ProfiAuto Show 2016. Była to już 13 edycja tych targów. W zeszłym tygodniu przedstawiliśmy krótka fotorelację z tychże targów, którą można zobaczyć TUTAJ.

Jak już wspominaliśmy podczas fotorelacji to nie były typowe targi, na których pełno nowości samochodowych. Targi ProfiAuto w głównej mierze przeznaczone są dla specjalistów z branży producentów części i wyposażenia warsztatowego, właścicieli warsztatów, sklepów i hurtowni motoryzacyjnych oraz mechaników.

Czy to oznacza, że przeciętny miłośnik motoryzacji mógł się nudzić podczas tej imprezy? Zdecydowanie nie, ja przynajmniej nie widziałem nikogo, kto wydawałby się niezadowolony z tego, że wybrał się na targi. Organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji takich jak: bezpłatny tor kartingowy, pokazy ratownictwa medycznego, symulator bezpiecznej jazdy, taxi na dwóch kołach. Gośćmi specjalnymi byli znani z TVN Turbo Adam Klimek i Patryk Mikiciuk oraz mistrzyni rajdowa Klaudia Podkalicka. Cała trójka urzędowała na stoisku firmy Total. Narzekać nie mogli także kolekcjonerzy gadżetów. Wystawcy, a było ich aż 140, przygotowali dla odwiedzających wiele ciekawych prezentów. Poczynając od smyczek, przez okulary, japonki, na parasolach kończąc.  W czasie, gdy dorośli zaznajamiali się z ofertą wystawców i podziwiali wdzięki uroczych hostess, ich pociechy mogły spędzić czas w kąciku motoryzacyjnym m.in. tworząc modele samochodów z papieru.

Głównym odbiorcą ProfiAuto Show byli specjaliści i ci zdecydowanie nie mogli się czy zawiedzeni. Na targi zjechali tacy wystawcy jak Monroe, Shell, Philips, Total, Varta, Mann Filtr i wiele innych. Można było wziąć udział w wielu interesujących prelekcjach, prezentacjach i szkoleniach. Można było porozmawiać z przedstawicielami wszystkich obecnych na targach firm i dowiedzieć się, co w motoryzacyjnej trawie piszczy.

Na stoisku ProfiAuto Serwis odbył się konkurs, którego główna nagrodą było 20 000 zł na doposażenie warsztatu. Wystarczyło kreatywnie odpowiedzieć na pytanie, na co przeznaczy się konkursową nagrodę.

To z pozytywów. A co jest jeszcze do poprawienia? Mimo że na targach można było zobaczyć kilka ciekawych samochodów takich jak Dodge Viper, Aston Martin, Ferrari czy też Audi R8, to większość z nich była odgrodzona od odwiedzających specjalnymi taśmami. Jeśli ktoś liczył, że w jednym miejscu będzie mógł przed zakupem porównać kilka podobnych modeli różnych marek, to srogo się zawiódł. Jedynie MM Cars pokazał po dwa modele Subaru i Opla, można też było zobaczyć najnowsze motocykle Yamahy. I to tyle. Również samochody tuningowe, które można było podziwiać 4 czerwca, w hali Spodka zostały potraktowane po macoszemu. Hala nie była należycie oświetlona, a i samych samochodów było niewiele. Co mogło być rozczarowaniem dla tych, którzy specjalnie wybrali się na show zobaczyć tego typu pojazdy.

Podsumowując, dla specjalistów z branży, zarówno tych zwiedzających jak i wystawców,  jest to impreza obowiązkowa. Jeśli jednak, ktoś liczył na imprezę w stylu poznańskich Motor Show to mógł wyjść lekko zawiedziony. Wystawcy jak i organizatorzy starali się dogodzić również i tym zwiedzającym jednakże zobaczyć ceramiczne tarcze hamulcowe na półce a zobaczyć jest zamontowane w super sportowym samochodzie to jednak spora różnica.A na targach mogliśmy je zobaczyć tylko w pierwszy sposób.

Autor: JW

 

Share.

About Author

Leave A Reply