Jeśli potrzebujemy przewieść towar wrażliwy na temperatury powyżej zera mamy dwa wyjścia — możemy albo kupić, albo wynająć samochód chłodnię. W większości przypadków ta druga opcja będzie znacznie bardziej opłacalna. Dowiedzmy się, jak łatwo i szybko wypożyczyć chłodnie. 

Chłodnie samochodowe to jedne z najczęściej wykorzystywanych pojazdów w transporcie produktów spożywczych i nie tylko. Dzięki nim można swobodnie przewozić wszelkie produkty wykazujące wrażliwość na wysokie temperatury. W kontenerze pojazdu można bez problemu ustawić pożądaną temperaturę od zera, często do nawet -20 stopni Celsjusza — choć to oczywiście zależy od modelu samochodu. Teraz nie musimy martwić się wydatkami związanymi z zakupem takiej ”maszyny”, gdyż możliwe jest także wypożyczenie samochodu chłodni. Obecnie taką usługę oferuje coraz więcej wypożyczalni znajdujących się zarówno w dużych, jak i w mniejszych miastach. Czy wynajem samochodu chłodni rzeczywiście się opłaca? Jakie korzyści się z tym wiążą?

Samochód chłodnia – kiedy warto wypożyczyć?

Wiemy już, że samochody chłodnie wykorzystuje się do przewożenia produktów wrażliwych na temperatury przekraczające poziom zera. Jednak jak to właściwie wygląda w praktyce? Kiedy warto zdecydować się na wynajem samochodu chłodni? Z pewnością taka opcja będzie niezwykle przydatna dla osób prywatnych oraz przedsiębiorstw, które sporadycznie potrzebują przetransportować takie właśnie produkty. To samo dotyczy sytuacji, w których chłodnia potrzebna będzie okresowo, na przykład na tydzień, dwa, czy miesiąc. W takich przypadkach zakup pojazdu byłby po prostu zupełnie nieopłacalny.

Wypożyczenie samochodu chłodni może być świetnym rozwiązaniem przy niespodziewanym transporcie towarów. Takie sytuacje zdarzają się szczególnie często w branży gastronomicznej i spożywczej. Z takiego sposobu korzystają często firmy cateringowe obsługujące wesela i duże eventy.

Wypożyczenie samochodu chłodni — dlaczego warto?

Wynajem samochodu chłodni to przede wszystkim ogromna oszczędność. Z pewnością wiele osób myśli sobie teraz, ”Ale jak to?”. Dokładnie tak! Pomyślmy tylko, z jak dużą inwestycją wiąże się zakup takiego samochodu. W najlepszym przypadku będzie to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Decydując się na wypożyczenie, nie generujemy żadnych wydatków, prócz opłaty za samą usługę. W zamian otrzymujemy ubezpieczenie, całodobową obsługę, a także gwarancję podstawienia pojazdu zastępczego w razie jakiejkolwiek awarii. Co więcej, samochód jest dokładnie przygotowywany i przystosowany do określonych przez nas wcześniej wymagań. Nie możemy zapomnieć także, że mamy też możliwość wyboru modelu i gabarytu pojazdu bezpośrednio pod przewożony produkt. Jak widać, wypożyczenie samochodu chłodni to naprawdę ogromna wygoda.

Jak wypożyczyć samochód chłodnię?

Wynajem samochodu chłodni to naprawdę prosta sprawa. Wszystko załatwimy na stronie wypożyczalni https://dolcar.auto.pl/wypozyczalnia-samochodow-chlodni/. Pierwsza rzecz, którą musimy zrobić, to ustalić termin i miejsce odbioru oraz zwrotu pojazdu. Te dane należy uzupełnić w formularzu. Następnie pozostaje nam już tylko wybrać jedno z dostępnych w tym czasie pojazdów. Każdy z nich jest dokładnie opisany, dzięki czemu z łatwością dostosujemy jego parametry do naszych potrzeb. Cała procedura trwa dosłownie kilka minut, a po jej finalizacji pozostaje już tylko czekać na dzień wynajmu. Samochód zostanie oczywiście podstawiony dokładnie pod wskazany adres. Do wyboru mamy kilka lokalizacji dlatego bez trudu wybierzemy tę położoną najbliżej.

Share.

Leave A Reply