Posiadanie samochodu to nie tylko przyjemności. To również obowiązki i niestety koszty. Głównie na paliwo, ale także na części zamienne, serwis, przeglądy oraz ubezpieczenie, które w ostatnich latach wzrosło dość znacznie. Dlatego tak ogromną popularność zyskały porównywarki ubezpieczeń. Postanowiłem przyjrzeć się jednej z najpopularniejszych tego typu stron, działającej już ponad 8 lat – Rankomat.pl.

Większość kierowców płci męskiej do dziś pamięta reklamę w której Anna Lucińska zachwalała prostotę obsługi i korzyści płynące z korzystania ze strony. Wg Pani Anny wystarczyło jedynie 5 minut aby uzyskać ofertę kilkunastu firm ubezpieczeniowych. Sprawdzę to szukając OC dla samochodu, który ostatnio chodzi mi po głowie, czyli Abartha 500.

Poniżej znajdziecie video z wyceną ubezpieczenia. Aby utrudnić sobie życie i sprawdzić czy Rankomat.pl rzeczywiście jest tak intuicyjny i prosty w obsłudze użyję monitora o rozdzielczości jedynie 1366×768.

Firma chwali się dostępnością do 67 ofert ubezpieczenia. Mnie jednak udało się uzyskać ich jedynie 11, co związane było z tym, że nie podałem żadnych szczegółowych danych osobowych jak i samochodu, gdyż Rankomat.pl nie wymagał ich do kalkulacji, a wycena była dostępna bezpośrednio na stronie, co jest ogromną jego zaletą. Na rynku istnieje sporo porównywarek, które po wypełnieniu formularza proszą o podanie maila, by dopiero na niego wysłać ofertę.

Obsługa strony jest banalnie prosta. Większość okienek to listy rozwijalne, które sugerują nam opcje na podstawie tego co wpisaliśmy wcześniej. Oczywiście informacje możemy wpisywać także „z palca” zawężając w ten sposób dane na liście. Przy większości okienek mamy również odpowiedzi na nasuwające się pytania lub wyjaśnienie gdzie szukać potrzebnych danych wypełnienia konkretnego pola. W każdej chwili możemy także zadzwonić do konsultanta podając nasz numer wyliczenia widoczny w prawym górnym rogu ekranu. Zaletą infolinii krótki czas oczekiwania – ok. 30 sekund w sobotnie popołudnie.

Po wyliczeniu ubezpieczenia mamy możliwość jego zakupu bezpośrednio na stronie Rankomat.pl lub jesteśmy przekierowywani na stronę ubezpieczyciela, a w dodatku w ciągu 30 dni możemy odstąpić od umowy.

Ok, łatwość obsługi to jedno. Jednak takie porównywarki służą nie do tego by ubezpieczyć samochód, ale do tego by ubezpieczyć go TANIO. Dlatego Rankomat.pl porównałem z Superpolisą, gdzie można także wykupić ubezpieczenie motocykla, którego Rankomat.pl nie oferuje. Podając te same informacje jak w przypadku Rankomatu otrzymałem jedynie trzy oferty a najtańsza z nich była o prawie 300zł czyli ponad 50% droższa od oferty Rankomatu.

Podsumowanie

Rankomat.pl jest przyjazną w obsłudze i szybką porównywarką a co najważniejsze jego oferta jest naprawdę konkurencyjna. Niestety nie oferuje możliwości ubezpieczenia jednośladów. Teraz, gdy ceny ubezpieczeń poszybowały w górę warto skorzystać z tego typu serwisów. W jednym miejscu znajdziemy wycenę wielu ubezpieczycieli i bez wychodzenia z domu zawrzemy umowę.

Rankomat.pl

9.4

Ocena końcowa

9.4/10

Zalety

  • Intuicyjna obsługa
  • Szybka wycena
  • Konkurencyjna oferta

Wady

  • Brak możliwości ubezpieczenia jednośladów
Share.

Leave A Reply