Renault F1 Team oficjalnie przedstawił pełny skład swojego zespołu na Mistrzostwa Świata FIA Formuły 1 w sezonie 2019. Nico Hülkenberg i Daniel Ricciardo to główni kierowcy teamu,  będą in towarzyszyć Sergej Sirotkin w roli kierowcy rezerwowego oraz Jack Aitken jako kierowca testowy. Do tego kwartetu dołącza Guanyu Zhou, kierowca rozwojowy.

Zatrudniony przez Renault Sergej Sirotkin to doświadczony kierowca i dobrze zorientowany we współczesnych regułach F1. Po roli kierowcy testowego w 2016 roku oraz trzeciego zawodnika i kierowcy rezerwowego zespołu Renault w 2017 Sergey startował w barwach Williams Racing w sezonie 2018 roku. W tym roku Sergej rozszerzy swój udział w F1 o Mistrzostwa Świata w Wyścigach Długodystansowych (FIA WEC) z zespołem SMP Racing.

Jack jest od trzech lat członkiem Renault Sport Academy. Startuje w wyścigach GP3 Series i w Mistrzostwach Świata FIA Formuły 2. W ubiegłym roku wygrał jeden z wyścigów w swoim pierwszym sezonie startów w zawodach, które są uznawane za przedsionek F1. Ten rok przyniesie mu kolejne doświadczenia w pracy nad programem rozwojowym zespołu Campos Racing.

Sergej i Jack będą dzielić się zadaniami pomocniczymi dla F1, aby sprostać również pozostałym zobowiązaniom. Ich praca polegać będzie głównie na przeprowadzaniu testów na symulatorze, który znajduje się w ośrodku technicznym zespołu w Enstone w Wielkiej Brytanii.

Cyril Abiteboul, dyrektor generalny Renault Sport Racing: „Z ogromną satysfakcją prezentujemy naszych kierowców na sezon 2019. Stanowią bardzo silną i doświadczoną ekipę. Nico i Daniel tworzą wspaniały duet, który będą wpierać Sergej, Jack i Guanyu. Powrót Sergeya do zespołu oznacza, że mamy kierowcę mającego za sobą starty w pełnym sezonie Formuły 1. Jego wiedza będzie bardzo cenna w pracach nad rozwojem naszego zespołu. Jack zrobił na nas duże wrażenie podczas jazd testowych w F1, zaś Guanyu dopełni tę doświadczoną ekipę. Wszyscy mają ważną rolę do odegrania w trakcie tego sezonu i z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie współpracy”.

Sergej Sirotkin, trzeci kierowca i kierowca testowy: „Jestem bardzo zadowolony z ponownego spotkania z moimi przyjaciółmi z Renault F1 Team i z Formuły 1. Znamy się bardzo dobrze, ponieważ cały 2017 rok spędziłem w zakładzie produkcyjnym i warsztatach zespołu. Interesujące będzie obserwowanie postępów, które poczyniło Renault przy opracowaniu samochodu w ubiegłym roku. W poprzednim sezonie byliśmy rywalami i nie mogłem zobaczyć prowadzonych prowadzonych. Jestem więc szczęśliwy, że dołączyłem do zespołu jako kierowca rezerwowy i nie mogę się doczekać podjęcia pracy u boku Nico Hülkenberga i Daniela Ricciardo”.

Jack Aitken, kierowca testowy: „To wspaniałe móc kontynuować współpracę z Renault F1 Team. Jestem za to bardzo wdzięczny zespołowi. To dla mnie przywilej, że mogę być z nim czwarty rok z rzędu. W ubiegłym roku kilkukrotnie siedziałem za kierownicą samochodu F1. Nie mogę się już doczekać, kiedy w tym sezonie będę mógł przetestować Renault R.S.19 jako rookie i dać z siebie wszystko, by przyczynić się do rozwoju zespołu. W ubiegłym roku musiałem się dużo nauczyć i dziś czuję się gotowy do podjęcia pracy i osiągania oczekiwanych ode mnie wyników, kontynuując jednocześnie mój osobisty rozwój w ekipie Renault”.

Share.

About Author

Leave A Reply