Potencjał Lamborghini najlepiej sprawdzić na torze. Jeszcze lepiej, gdy można zrobić pod okiem instruktorów, którzy świetnie wiedzą, jak jechać, aby wykrzesać z tych aut maksimum. Na tym właśnie polega Lamborghini Drive Club, który – po raz pierwszy w Polsce – odbędzie się już 21 października na torze Silesia Ring oraz na malowniczych drogach wokół Kamienia Śląskiego. 

Wybór toru Silesia Ring był w zasadzie oczywisty. Ponad 3500 metrów doskonałej nawierzchni z dziewięcioma prawymi i sześcioma lewymi zakrętami, które pozwolą na sprawdzenie możliwości aut i własnych umiejętności. Całość uzupełnia 730-metrowa prosta, na której będzie można uwolnić cały potencjał drzemiący w silnikach i poczuć niesamowite przyspieszenie. Właśnie takie miejsca są naturalnym środowiskiem Lamborghini. Na torze te auta czują się najlepiej i pokazują, na co je stać.

Podczas pierwszego w naszym kraju Lamborghini Drive Club będzie dostępnych 9 samochodów. Kierowcy będą mogli poczuć moc i potencjał drzemiący w silnikach V8, V10 i… V12. Obok modeli Huracan EVO (6 sztuk) i Urus (2 sztuki), uczestnicy będą mogli doświadczyć 740-konnego Aventadora S, który zostanie oddany w ich ręce podczas przejazdu malowniczymi drogami, na liczącej około 130 km trasie wokół Kamienia Śląskiego.

Aby w pełni wykorzystać potencjał tych aut na torze, potrzebne jest ogromne doświadczenie i wiedza. Doświadczenie trzeba zdobyć samemu, jednak wiedzę przekażą podczas Lamborghini Drive Club znakomici instruktorzy, którzy potrafią idealnie poznać auto i jego zachowanie podczas jazdy. Głównym instruktorem i liderem kadry trenerskiej tego dnia na torze będzie Janusz Dudek, jeden z najbardziej doświadczonych trenerów sportowej jazdy w Polsce . Ze szkoleniami związany jest od 2001 r., posiada międzynarodowe certyfikaty trenerskie kilku producentów samochodów sportowych klasy premium.

Oprócz Janusza trenerami tego dnia będą:

  • Daniel Jamróz – ze szkoleniami związany od 2010 roku. Doskonałe panowanie nad samochodem i ogromne doświadczenie w treningach na samochodach klasy Sport i SuperSport, w tym modelami Lamborghini, czynią go idealnym trenerem dla tego projektu.
  • Jakub Gerber – jeden z najbardziej doświadczonych i cenionych pilotów rajdowych w Polsce, startujący m. in. w cyklu RSMP, ERC i WRC. Swe największe sukcesy jako pilot osiągał, pracując w zespole z takimi gwiazdami jak Jan Chmielewski, Tomasz Kuchar, Leszek Kuzaj czy Robert Kubica. Trener sportowej jazdy z wieloletnim doświadczeniem. Miał okazję prowadzić szkolenia nie tylko w kraju, ale i na torach Europy.
  • Damian Syty – jeden z czołowych pilotów rajdowych, startujący regularnie w Mistrzostwach Europy oraz Polski, z kilkoma tytułami mistrzowskimi na koncie. Od kilku lat miłość do wyczynowego prowadzenia samochodu oraz zebrane doświadczenie pozwalają mu dzielić się wiedzą, zdobytą na torach wyścigowych i rajdowych odcinkach specjalnych. Duża liczba prowadzonych szkoleń w samochodach klasy Sport i SuperSport doskonale sprawdzi się podczas realizacji tego projektu.

Pierwsza polska impreza Lamborghini Drive Club odbędzie się 21 października 2020 roku. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich jako pierwsza zacznie zajęcia na torze pod okiem instruktorów, a druga w tym czasie uda się na przejażdżkę po malowniczych drogach wokół Kamienia Śląskiego, gdzie będą mogli pojeździć m.in. Aventadorem S. Następnie grupy zamienią się i kolejne osoby będą mogły sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą Lamborghini Huracana EVO i Urusa na torze Silesia Ring.

Aby zapisać na Lamborghini Drive Club, należy wypełnić formularz na stronie www.lamborghinidriveclub.pl

Share.

Leave A Reply