Każdemu z nas chociaż raz w życiu zdarzyła się awaria samochodu, niezależnie od tego jak o niego dbamy, robimy na czas różnego rodzaju wymiany to niestety wciąż to przedmiot, który może ulec awarii.

Kiedy stajemy na drodze z powodu awarii, najpierw staramy się samemu zlokalizować problem, ale nie każdy z nas jest mechanikiem i wtedy nie pozostaje nam nic innego jak skorzystać z usług profesjonalnej pomocy drogowej.
Pomoc drogowa działa 24h na dobę, dostępna jest zawsze i z każdego miejsca. Każde wezwanie przejmujemy w trybie pilnym. Kiedy staniesz na drodze z powodu awarii samochodu pierwszym krokiem jest umieszczenie samochodu na pasie awaryjnym. Kolejnym krokiem jest odpowiednie oznakowanie auta poprzez uruchomienie świateł awaryjnych i rozłożenie trójkąta ostrzegawczego w odległości 100 metrów od pojazdu i dla własnego bezpieczeństwa zakładamy kamizelkę odblaskową, którą każdy kierowca powinien mieć. Następnie szukamy najbliższej pomocy drogowej i dzwonimy, przedstawiając swój problem i podając dokładną lokalizację. Najprostszym sposobem jest zapisanie numeru telefony w kontaktach i wysłanie za pomocą SMS-a lub za pomocą komunikatora WhatsAppie tzw. „pinezkę”.

Najczęstsze przyczyny awarii samochodu w trasie to:

  1. przebita opona,
  2. uszkodzony alternator,
  3. zerwany pasek PK,
  4. niesprawny układ chłodzenia,
  5. źle zatankowane paliwo czy też jego brak.

Profesjonalna pomoc drogowa to nie tylko pomoc w holowaniu, ale także drobne naprawy na miejscu lub transport do warsztatu samochodowego, w którym nasze auta są naprawiane w pierwszej kolejności. Pomagamy też zorganizować nocleg oraz transport osób lub Waszych zwierząt.

Share.

Leave A Reply