Na rynku oprócz smartwatchy coraz popularniejsze stają się inteligentne opaski. Prym w tym wypadku wiedzie technologiczny gigant – Huawei, którego produkty odznaczają się najlepszym stosunkiem ceny do jakości produktu. Dzisiaj na ruszt wrzucimy Huawei Band 6 – absolutny klasyk w swojej kategorii i jedna z najpopularniejszych opasek wśród konsumentów. 

Huawei Band 6 – czemu warto?

Cóż, przede wszystkim Huawei Band 6 to coś więcej niż zwykła opaska na rękę. To tak naprawdę doskonała alternatywa dla dużo droższych smartwatchy, która oferuje zbliżone funkcje, a przy tym prezentuje się świetnie na każdym nadgarstku. 

To również bardzo dobry pomysł na prezent świąteczny dla bliskiej osoby. Huawei Band 6 posiada w swoim systemie aż 96 trybów sportowych, które na bieżąco przesyłają informacje dotyczące naszego treningu oraz tętna w trakcie aktywności. Opaska charakteryzuje się także bardzo dużym dotykowym ekranie o przekątnej (aż!) 1,47″.

Interfejs jest intuicyjny i zaprojektowany w taki sposób, aby każdy użytkownik z łatwością odnalazł interesujące go funkcje. Co więcej, na ekranie AMOLED możemy wybrać jedną spośród 100 dostępnych tarcz, choć – co ważniejsze – istnieje także możliwość ustawienia swojego własnego zdjęcia. 

Huawei Band 6 odznacza się nietuzinkowym designem, który pomimo futurystycznego charakteru doskonale wpasuje się w każdą stylizację – dostępne warianty to: czarny, różowy i pomarańczowy. Opaska jest bardzo wytrzymała głównie dzięki wysokiej jakości zastosowanych materiałów. Jest także wodoodporna. 

Huawei Band 6 – pogadajmy o funkcjach

Huawei Band 6 to opaska nasycona najróżniejszymi technologiami. Od trybów śledzących naszą aktywność fizyczną i tętno, aż po te monitorujące jakość snu, saturację, a nawet cykl miesiączkowy. 

Opaska bada także poziom natlenienia naszej krwi, co jest istotną informacją o stanie naszego zdrowia. Urządzenie monitoruje dane parametry przez całą dobę, a w razie nieprawidłowości włącza alarm dźwiękowy. 

Huawei Band 6 pomoże nam także w walce ze stresem, dzięki funkcji Huawei TruRelax. 

Jeśli urządzenie odnotuje niepożądany wzrost poziomu stresu, zaproponuje nam proste ćwiczenia oddechowe. Z kolei funkcja TruSleep przeanalizuje jakość naszego snu, dzieląc je odpowiednio na wszystkie 4 fazy (sen głęboki, sen lekki, REM i drzemka). Po analizie dostaniemy wszystkie potrzebne informacje wraz ze wskazówkami, co robić lepiej. 

Wszelkie zbierane przez opaskę lądują w aplikacji Huawei Zdrowie, dlatego aby w pełni cieszyć się możliwościami tego urządzenia, należy obie rzeczy ze sobą sparować. Huawei Band 6 pomoże nam również w codziennym funkcjonowaniu poprzez obsługę powiadomień ze smartfona, sterowanie muzyką, alarmami, aparatem czy licznikiem dziennej liczby kroków. 

Z tą opaską udasz się na koniec świata

Huawei Band 6 to przede wszystkim bardzo wysoka jakość i niska cena. W parze z tym idzie jeszcze jedna kluczowa zależność – czas żywotności urządzenia na baterii bez ładowania. Wynosi ona aż 14 dni, ale już pięciominutowe ładowanie wydłuża ten czas o kolejne dwa dni. 

Opaska jest bardzo lekka, doskonale leży na nadgarstku i nie podrażnia skóry. Producent zadbał także o kompatybilność z platformami Android i iOS, więc możesz z niej swobodnie korzystać także za pośrednictwem iPhona. 

Share.

Leave A Reply