Do naszej redakcji tym razem trafiło radio Ferguson i400s. Jest to kombajn radiowy którego największą zaletą jest to, że trudno znaleźć stację którą ciężko znaleźć. Brzmi skomplikowanie? Już tłumaczę.

Powiedzieć, że Ferguson i400s to radio to tak naprawdę nie powiedzieć nic.  To okno na muzyczny świat. Dzięki DAB+, radiu internetowemu i standardowemu radiu analogowemu mamy dostęp do praktycznie wszystkich stacji radiowych w Polsce i większości na świecie.

Zobacz nasz VideoTest

Dzięki technologii cyfrowej DAB+, która obecnie jest głównie wykorzystywana prze Polskie Radio mamy dostęp do wysokiej jakości, niczym niezniekształconego dźwięku. Z kolei analogowe radio FM pozwoli nam na klasyczny dostęp do stacji nadających w naszym regionie. Ale co jeśli mieszkając na Mazurach chcemy posłuchać śląskich szlagierów nadawanych przez Radio Fest. Tu wkracza opcja internetowa sprawiająca, że nie tylko Fest FM, ale i 40.000 rozgłośni z całego świata będzie dostępnych na wyciągnięcie pilota (notabene  bardzo wygodnego w obsłudze).

Zobacz podsumowanie naszego VideoTestu

Co jednak, jeśli chcemy zostać panami własnego losu i decydować o tym co wydobywać się będzie z dwóch bardzo dobrej jakości głośników wspomaganych systemem bass reflex? W tym wypadku możemy skorzystać z tak obecnie popularnego serwisu Spotify łącząc się z naszym telefonem przez WLAN. Przez WLAN połączymy się również z serwerem multimedialnym i bez problemów posłuchamy utworów dostępnych w naszej domowej sieci.

Nie tylko WI-FI służyć nam może do łączności z radiem. Ferguson wyposażony jest również w technologię bluetooth, a sparowanie telefonu jest dziecinnie proste. Dla osób preferujących bardziej klasyczny sposób łączności istnieje możliwość podpięcia źródła dźwięku za pomocą wejścia liniowego.

Choć zarówno funkcji jak i sposobu łączności z zewnętrznymi urządzeniami Ferguson oferuje wiele, cieszyć może łatwość obsługi i płynność działania. W końcu, na co komu 40.000 stacji radiowych jeśli z żadną nie da się połączyć. Podczas całego testu radio ani razu nie zawiesiło się a z podłączonymi do niego urządzeniami zarówno poprzez WiFi jak i Bluetooth współpracowało chętnie i bez problemów.


Zachęcam do zapoznania się z pełnym filmowym testem radia Ferguson jak i podsumowaniem testu. Oba filmy znajdują się na naszym kanale na YouTube.

Tekst i zdjęcia : JW

 

Ferguson i400s

799
Ferguson i400s
9.6

Ocena końcowa

9.6/10

Zalety

 • Bardzo dobra jakość dżwięku
 • Dostęp do ponad 40.000 stacji
 • Płynność działania
 • Możliwość obsługi zewnętrzną aplikacją
 • Spotify oraz serwer multimedialny

Wady

 • Port USB z tyłu radia
Share.

About Author

2 komentarze

 1. Ocena końcowa

  5.00

  Wygląda na to, że nie mając przy sobie telefonu nie posłucham Spotify . Myślałem, że można zalogować się do usługi bezpośrednio z urządzenia. Równie dobrze, więc mogę uruchomić Spotify na telefonie połączyć się przez Bluetooth i słuchać tak jak to robię w domu z głośników Bluetooth. Jeśli tak jest w rzeczywistości, to „Spotify” w odbiorniku jest bezsensu. Trochę zagmatwałem, ale chyba wiadomo o co chodzi. A chciałem kupić.

Leave A Reply

Wprowadź CAPTCHA - chcemy wiedzieć, że nie jesteś botem *