W 2017 roku Mercedes zaprezentował samochód, nie tyle co uniwersalny, co nadający się tak naprawdę wszędzie. Otwarta wersja terenowej klasy G sygnowana przez Maybacha nadaje się zarówno na bulwary Monte Carlo jak i dzięki zastosowanym technologiom i ramowej budowie w ciężki teren.

Umówmy się jednak, żaden z 99 właścicieli, bo tyle zostało wyprodukowanych G klas Maybach nie zapuści się ciężki teren. Po pierwsze, brezentowy dach sprawia, że sztywność samochodu ograniczyła odrobinę dzielność bojową samochodu, po drugie zaś, kto w ubłoconych butach wsiadałby to tak przepełnionego luksusem samochodu.

Prędzej spotkamy go na wspomnianych wyżej bulwarach lub na autostradzie, a jest czym pędzić. G 650 Landaulet wyposażony jest w jednostkę V12, generującą 630 KM mocy i 1000 Nm momentu obrotowego, która wypija 17 litrów na 100km czystej przyjemności.

Prezentowany egzemplarz pochodzący z 2018 roku ma symboliczny przebieg 98 kilometrów i posiadał  do tej pory jednego właściciela.

Dostępny jest na OTOMOTO : https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-klasa-g-g650-maybach-landaulet-1-of-99-ID6EefCH.html#35fa355c23

Share.

Leave A Reply