Do naszej redakcji tym razem trafiło radio Ferguson i400s. Jest to kombajn radiowy którego największą zaletą jest to, że trudno znaleźć stację którą ciężko znaleźć. Brzmi skomplikowanie? Już tłumaczę.

Powiedzieć, że Ferguson i400s to radio to tak naprawdę nie powiedzieć nic.  To okno na muzyczny świat. Dzięki DAB+, radiu internetowemu i standardowemu radiu analogowemu mamy dostęp do praktycznie wszystkich stacji radiowych w Polsce i większości na świecie.

Zobacz nasz VideoTest

Dzięki technologii cyfrowej DAB+, która obecnie jest głównie wykorzystywana prze Polskie Radio mamy dostęp do wysokiej jakości, niczym niezniekształconego dźwięku. Z kolei analogowe radio FM pozwoli nam na klasyczny dostęp do stacji nadających w naszym regionie. Ale co jeśli mieszkając na Mazurach chcemy posłuchać śląskich szlagierów nadawanych przez Radio Fest. Tu wkracza opcja internetowa sprawiająca, że nie tylko Fest FM, ale i 40.000 rozgłośni z całego świata będzie dostępnych na wyciągnięcie pilota (notabene  bardzo wygodnego w obsłudze).

Zobacz podsumowanie naszego VideoTestu

Co jednak, jeśli chcemy zostać panami własnego losu i decydować o tym co wydobywać się będzie z dwóch bardzo dobrej jakości głośników wspomaganych systemem bass reflex? W tym wypadku możemy skorzystać z tak obecnie popularnego serwisu Spotify łącząc się z naszym telefonem przez WLAN.

Zobacz nasz poradnik jak połączyć się i słuchać Spotify na testowanym radiu Ferguson I400S – kliknij

Przez WLAN połączymy się również z serwerem multimedialnym i bez problemów posłuchamy utworów dostępnych w naszej domowej sieci.

Nie tylko WI-FI służyć nam może do łączności z radiem. Ferguson wyposażony jest również w technologię bluetooth, a sparowanie telefonu jest dziecinnie proste. Dla osób preferujących bardziej klasyczny sposób łączności istnieje możliwość podpięcia źródła dźwięku za pomocą wejścia liniowego.

Choć zarówno funkcji jak i sposobu łączności z zewnętrznymi urządzeniami Ferguson oferuje wiele, cieszyć może łatwość obsługi i płynność działania. W końcu, na co komu 40.000 stacji radiowych jeśli z żadną nie da się połączyć. Podczas całego testu radio ani razu nie zawiesiło się a z podłączonymi do niego urządzeniami zarówno poprzez WiFi jak i Bluetooth współpracowało chętnie i bez problemów.


Zachęcam do zapoznania się z pełnym filmowym testem radia Ferguson jak i podsumowaniem testu. Oba filmy znajdują się na naszym kanale na YouTube.

Tekst i zdjęcia : JW

 

Ferguson i400s

799
9.6

Ocena końcowa

9.6/10

Zalety

 • Bardzo dobra jakość dżwięku
 • Dostęp do ponad 40.000 stacji
 • Płynność działania
 • Możliwość obsługi zewnętrzną aplikacją
 • Spotify oraz serwer multimedialny

Wady

 • Port USB z tyłu radia
Share.

13 komentarzy

 1. Pingback: Aktualizacja cyfrowego radia Ferguson Regent i400s — oAutach.pl

 2. Ocena końcowa

  8.5

  W moim i400s słychać cichy szum z głośników, jednak jest on zauważalny przy bardzo niskim stopniu głośności – poniżej 3. Czy wasz egzemplarz też tak ma?

 3. Ocena końcowa

  7

  Ogólnie radio jest ok, ale zasięg wifi jest co najmniej słaby. Trzy kreski wskazuje tylko w odległości 1-2 m od routera. Przez ścianę łapie tylko jedną kreskę. Też tak macie, czy to jest kwestia mojego egzemplarza? Zastanawiam się czy nie zwrócić do serwisu….

  • Janusz Wybraniec on

   Videotest był przeprowadzany około 15 metrów w linii prostej od routera. Między routerem a radiem znajdowało się 5 ścian, w tym dwie nośne. Jak widać w teście nie było problemu z WiFi i radio łapało dwie kreseczki (jeśli kropeczkę liczyć jako kreskę). W odległości 2m od routera jest max czyli trzy kreski.

 4. Pingback: Jak słuchać Spotify na Ferguson I400S? — oAutach.pl

 5. Ocena końcowa

  4.5

  Witam!
  Ten super sprzęt ma też wady. Mam go kilka dni i już je zauważyłem. Pierwsze to fatalnie przetłumaczona instrukcja. Ale to można by pominąć. Natomiast faktu iż nie działa funkcja uśpienia już nie! Są też błędy językowe w polskim menu. Ostrzegam potencjalnych nabywców, że na zapytania i uwagi serwis Fergusona nie odpowiada!!!

  • Janusz Wybraniec on

   Witaj,

   O nie w pełni przetłumaczonym menu radia mówiłem w moim teście. Natomiast w testowanym przeze mnie egzemplarzu funkcja uśpienia działała bardzo dobrze. Może jest to wina konkretnego egzemplarza i trzeba oddać go do serwisu.

   • Witam 🙂
    12 grudnia wysłałem na adres serwisu i experta fergusona taki mail :
    Od 2 dni jestem posiadaczem radia i400s. Zauważyłem już małe nieścisłości. Nie można nastawić uśpienia. W instrukcji pisze: 5.12 : wybierz opcję uśpij w menu głównym, wybierz opcję wył 15min, 30min, 45min, 60min po wybraniu okresu uśpienia system wraca do głównego menu. Tylko niestety tych opcji minutowych w ogóle nie ma!! Kończy się na oknie czas zasypiania: napis „zasypianie wył. ”
    Do dziś brak odpowiedzi, to gdzie mam oddać sprzęt? w nieznane?

    • Janusz Wybraniec on

     Cześć,

     Wystarczy gałka pokręcić w prawo lub w lewo wtedy pojawią się opcje minut to wyboru. Alternatywnie możesz ustawić czas zasypiania za pomocą aplikacji UNDOK. Jest to znacznie szybsze i dodatkową opcją jest 120 minut.
     Tutaj bezpośrednie linki do do naszego testu opisującego opcję sleep:
     https://www.youtube.com/watch?v=q-wxmzOA6gA&t=1837s – za pomocą panelu radia
     https://www.youtube.com/watch?v=q-wxmzOA6gA&t=2145s – za pomocą UNDOK

     Daj znać, czy pomogło.

     • Witaj!
      Dzięki za szybką odpowiedź:-) Tak działa!!! więc zamiast fatalnie przetłumaczonej instrukcji, która sugeruje ustawienie tej opcji lichawym pilotem, powinni wysłać plik z Twoim testem!!! No i to by wystarczyło!!! Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam 🙂
      Andrzej

 6. Ocena końcowa

  5

  Wygląda na to, że nie mając przy sobie telefonu nie posłucham Spotify . Myślałem, że można zalogować się do usługi bezpośrednio z urządzenia. Równie dobrze, więc mogę uruchomić Spotify na telefonie połączyć się przez Bluetooth i słuchać tak jak to robię w domu z głośników Bluetooth. Jeśli tak jest w rzeczywistości, to „Spotify” w odbiorniku jest bezsensu. Trochę zagmatwałem, ale chyba wiadomo o co chodzi. A chciałem kupić.

  • Janusz Wybraniec on

   Witaj,

   Spotify Connect działa na zupełnie innej zasadzie niż wysyłanie utworów poprzez bluetooth. Przede wszystkim piosenki pobierane są z sieci bezpośrednio przez radio, więc nie ma strat jakościowych przy połączeniu bluetooth. W dodatku wystarczy raz zaimportować playlistę do radia by później cieszyć się z niej bez użycia aplikacji na telefonie.
   Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://oautach.pl/sluchac-spotify-ferguson-i400s/

Leave A Reply