Dla osób ceniących minimalizm w każdej postaci Xblitz przygotował również minimalistyczny rejestrator. X6 WiFi bo o nim mowa, w przeciwieństwie do większości urządzeń tego typu dostępnych na rynku nie został wyposażony w ekran i przyciski sterujące. A do konfiguracji, sterowania oraz przeglądania nagrań służy dołączona aplikacja.

Minimalistyczny, nie oznacza skromny. Wręcz przeciwnie, producent zadbał by pomimo niewielkich rozmiarów, braku zbędnych udziwnień rejestrator wyglądał elegancko. Front urządzenia, podobnie jak w przypadku innych rejestratorów wykonany został z tworzywa sztucznego i znajduje się na nim niewielki uchwyt w formie płytki z zatrzaskami i taśmą klejącą.

W przeciwieństwie choćby do Xblitz Black 4K w zestawie niestety nie otrzymamy, ani zapasowego przylepca ani naklejki elektrostatycznej. To co zwraca uwagę to tył rejestratora wykonany z połyskliwego metalu na którym znajduje się logo producenta oraz mikrofon wraz z głośnikiem. Z wyjątkiem slotu na kartę pamięci, rejestrator nie został wyposażony w żadne inne gniazdo czy przycisk. A zamiast gniazda zasilania, X6 wyposażony został w zintegrowany kurtki kabelek do którego podpinamy resztę przewodu zasilającego. Całość wygląda bardzo efektownie, jednak producent zapomniał wyposażeniu urządzenia w przycisk zabezpieczający nagranie przed nadpisaniem.

Obiektyw zamontowany na rogu urządzenia możliwość regulacji jedynie w pionie. Poniżej przedstawiam pełne dane techniczne, niestety jako minus muszę uznać brak modułu GPS.

Waga 0.24 kg
Wymiary 7.9 × 5.8 × 3.0 cm
Rozdzielczość: FHD 1080p 1920×1080 @ 30FPS
Kąt widzenia: 140°
Nagrywanie w pętli: Tak
Wi-Fi Tak
Wbudowany mikrofon: Tak
Obsługa kart pamięci micro SD: Tak
Wymiary kamerki: 79X58X30 mm
Waga kamerki: 80 g

W zestawie oprócz rejestratora znajdziemy przewód zasilający, wtyczkę USB do gniazda zapalniczki, czytnik kart micro SD oraz naklejkę reklamową i instrukcję obsługi.

Jak już wcześniej wspomniałem aby w pełni skorzystać z urządzenia, konieczne jest pobranie aplikacji z Google Play lub Apple Store. Konfiguracja jest banalnie prosta, wystarczy wybrać sieć WiFi Xblitz i wpisać hasło. Domyślnie – 12345678 i już można cieszyć się skonfigurowanym urządzeniem.

Xblitz X6 WiFi nie jest drogim rejestratorem a jego parametry techniczne są ze średniej półki. Jednak na jakość nagrań nie można narzekać. Dzięki szerokiemu kątowi oraz możliwości zamontowania urządzenia centralnie pod lusterkiem, nagrania pokrywają szeroki plan przed pojazdem. Rozpiętość tonalna jest wystarczająca i mimo jedynie 25 fps nie ma problemu z odczytaniem tablic rejestracyjnych w dynamicznych sytuacjach.

Co innego nocą. Choć i tu nie jest źle. Kamerka rejestruje szeroki kadr i nie ma problemu nawet z bardziej zacienionymi miejscami. Jednak nocą, a na filmie dodatkowo był lekki deszcz tablice rejestracyjne można odczytać jedynie w statycznych scenach. Mimo tego jak na kamerę za niecałe 250 zł jest całkiem nieźle. Zaletą jest możliwość podglądu live  na telefonie w trakcie nagrywania, czego nie uświadczymy nawet w droższych rejestratorach Mio wyposażonych w Wi-Fi.

Podsumowanie

Xblitz X6 WiFi jest niedrogim rejestratorem, który cechuje się brakiem ekranu, prostotą obsługi oraz niebanalnym i eleganckim designem. Dzięki metalowej obudowie będzie pasował do każdego samochodu. Jak na tę półkę cenową nie można narzekać na nagrania, zarówno w dzień jak i w nocy chociaż do pełni szczęścia brakuje jednak modułu GPS.

Xblitz X6 WiFi

249
7.8

Ocena końcowa

7.8/10

Zalety

  • Stylowy wygląd
  • Łatwa w obsłudze aplikacja
  • Moduł WiFi
  • Możliwość podgląda podczas nagrywania

Wady

  • Ograniczona możliwość regulacji obiektywu w pionie
  • Brak GPS
  • Brak przycisku do zabezpieczania nagrań przed nadpisaniem
Share.

Leave A Reply