Samochód to niesamowity wynalazek. Dla jednych jest jedynie środkiem lokomocji. Dla drugich stał się wyznacznikiem statusu społecznego. W dzisiejszych czasach, na szczęście przestał być już traktowany jako dobro luksusowe. Samochody, które najczęściej użytkujemy to dobrej jakości pojazdy o przyjemnym designie zewnętrznym i wewnętrznym. Codzienne podróżowanie, generuje jednak sporo codziennych problemów. Warto wybrać chemię samochodową. Do czego tak naprawdę służy? Co się kryje pod tym ogólnym pojęciem? I dlaczego w ogóle po nią sięgamy?

Rysy, otarcia na karoserii? Mamy na to sposób!

Kosmetyki do ratowania pięknej karoserii naszych aut to jeden z najpopularniejszych środków pielęgnacyjnych. Dzięki szerokiej palecie preparatów możliwe staje się zamaskowanie drobnych otarć lub rys na lakierze. W ten sposób oszczędzasz czas i pieniądze, unikając kosztownych wizyt u lakiernika. W kategorii artykułów do pielęgnacji zewnętrznej samochodu prym wiodą także szampony i woski. Pierwszy z nich działa oczyszczająco, pomagając w usunięciu uporczywych zabrudzeń. Drugi stosowany jest jako powłoka ochronna. Wosk zabezpiecza lakier przed mikrouszkodzeniami oraz nadaje przyjemny połysk.

Kokpit i elementy plastikowe wewnętrzne. Jakie kosmetyki wybrać?

Chyba większość z nas spotkała się z nieprzyjemnym widokiem opalcowanej deski rozdzielczej samochodu. Jesteśmy przekonani, że nie rzadko miałeś okazję napisać coś palcem na zakurzonym kokpicie. Nie ma, w tym nic dziwnego. Te elementy brudzą się w już po jednym dniu intensywnego użytkowania. Na szczęście dla osób, które lubią porządek chemia samochodowa to także sprytne rozwiązania. Nasączone produktem czyszcząco-nabłyszczającym chusteczki do kokpitu, w 99% przypadków załatwiają sprawę.

Jasna tapicerka i dziecko – bez chemii samochodowej byśmy zginęli!

To chyba najczęstszy dylemat przy zakupie nowego auta wśród młodych rodziców. Piękna, jasna tapicerka po jednej rodzinnej wycieczce może stać się pobojowiskiem. Szczęśliwie, dzisiejszy rynek nie zna próżni. W ofercie producentów kosmetyków czyszczących są wszelkiego rodzaju pianki, szampony i pasty czyszczące. Chemia czyszcząca w tej kategorii ma zastosowanie do tapicerek tekstylnych oraz skórzanych. Warto pamiętać także o impregnacji tkanin. To jedna z bardziej skutecznych form zabezpieczenia przed wchłanianiem wilgoci.

Akcesoria to także część asortymentu chemii samochodowej

Zapachy we wszystkich wzorach. Małe buteleczki lub wiszące choinki to tylko czubek góry lodowej. Dzisiaj mamy do dyspozycji bardzo szeroki wybór gadżetów samochodowych. Perfumy, neutralizatory zapachów, separatory brudu, szczotki, pędzelki, ręczniki, gąbki – do wyboru do koloru. Jeśli tylko wpadniecie na pomysł, aby dopieścić swoje auto z doborem asortymentu nie będzie problemu!

Share.

Leave A Reply