Chcesz korzystnie i bezpiecznie sfinansować nowy samochód marki Fiat do firmy lub do celów prywatnych? Pomyśl o wynajmie długoterminowym i ogranicz ryzyko do minimum. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć i o czym powinieneś pamiętać, decydując się na wynajem długoterminowy Fiata.

Wynajem długoterminowy – nowy król finansowania?

Wynajem długoterminowy z roku na rok dynamicznie zyskuje na popularności. Polscy kierowcy – zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy – coraz chętniej decydują się na tę formę finansowania.

Tylko w pierwszym kwartale 2020 roku, jeszcze przed pandemią, wynajem długoterminowy zwiększył swój udział w rynku o 7,7% względem analogicznego okresu w roku 2019. Z kolei w drugim i trzecim kwartale 2020 roku, czyli na początku pandemii koronawirusa, popularność wynajmu długoterminowego skoczyła o kolejne 5%.

Obecnie aż co czwarte auto, które wyjeżdża na polskie ulice, jest finansowane za pośrednictwem najmu długoterminowego. Zatem, jak widać, wynajem długoterminowy deklasuje kredyt samochodowy i pod względem swojej popularności dorównuje leasingowi operacyjnemu.

Co powinieneś wiedzieć, decydując się na wynajem długoterminowy Fiata?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że wynajem długoterminowy jest obecnie zdecydowanie najbezpieczniejszą formą zewnętrznego finansowania nowego samochodu. Dlaczego? Z kilku powodów.

Po pierwsze: Fiat wynajem długoterminowy pozwoli Ci zachować płynność finansową i ograniczyć utratę gotówki, która zarówno dla firm, jak i gospodarstw domowych stanowi kluczową poduszkę finansową w tych niepewnych czasach.

Po drugie: najem długoterminowy może być elastycznie dopasowywany do Twoich potrzeb. Łatwo i wygodnie możesz określić zarówno czas finansowania samochodu, jak również jego ewentualny wykup czy przedłużenie umowy najmu na kolejne auto.

Po trzecie: finansując Fiata poprzez najem długoterminowy, w czasie trwania finansowania spłacasz jedynie utratę wartości rezydualnej przez samochód. W konsekwencji jesteś w stanie o wiele niższym kosztem uzyskać dostęp do nowego, lepiej wyposażonego samochodu marki Fiat bez konieczności ponoszenia niepotrzebnych, nadmiarowych wydatków.

O czym pamiętać, wybierając wynajem długoterminowy Fiata?

Jeśli planujesz wziąć w wynajem długoterminowy samochód marki Fiat, musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

  1. Dokładnie zweryfikuj, jakie usługi i koszty wchodzą w zakres opłacanych rat.
  2. Przewertuj umowę z firmą oferującą najem i zastanów się, czy niski comiesięczny koszt najmu faktycznie jest bardziej opłacalny od nieco droższego wynajmu, jednak zawierającego w comiesięcznej racie wszystkie dodatkowe produkty – m.in. wymianę opon, serwis czy pełny pakiet ubezpieczenia.
  3. Zrewiduj roczny limit kilometrów oraz koszty za ich przekroczenie, a także czy firma wynajmująca może podnieść wysokość rat przed wydaniem samochodu.
  4. Warto również zlustrować umowę w poszukiwaniu zapisów określających kary umowne oraz udział własny najemcy za powstałe szkody.

Share.

Leave A Reply