Wyścig z czasem i frustracja z powodu korków? To już przeszłość! Traficar wprowadza nowy cennik, a kierowcy mogą przestać się spieszyć. To prawdziwa rewolucja na rynku carsharingowym.

Polacy doceniają ekonomię współdzielenia, a carsharing w naszym kraju ma się naprawdę dobrze. Traficar świętuje trzecie urodziny i jako lider na rynku wyznacza nowe trendy w podejściu do obliczania kosztów przejazdów – zaskakuje fanów dobrą wiadomością o zmianach w cenniku.

Zobacz nasz test Traficar

Cena zależy od kilometrów, minuty już się nie liczą 

Do tej pory „auto na minuty” miało dwuelementowy cennik, na który składały się koszty związane z czasem i liczbą przejechanych kilometrów.  Od 14 listopada – tego dnia wystartuje nowy cennik, kierowcy przestaną się spieszyć i stresować wydłużonym czasem podróży, żeby móc zapłacić mniej, bo cena zależeć będzie od długości pokonanego dystansu.
Według danych z raportu opierającego się na analizie badania Korkometr * mieszkaniec Krakowa, który samochodem w drodze do pracy pokonuje dystans 10 km, traci w korkach 8 godz. 36 min. miesięcznie i kosztuje go to 3,430 zł rocznie.

Korki i czerwone światła przestają być problemem 

Zgodnie ze starym cennikiem użytkownik Traficara, który we Wrocławiu jechał trasą Śródmieście-Bielany Business Point i w godzinach szczytu utknął w korku, zapłacił 35,40 zł, po wprowadzeniu nowego cennika zaoszczędzi 12,91 zł, bo ten sam kurs wyniesie go już tylko 22,49 zł. Z kolei w portfelu mieszkańca Krakowa, który do pracy pokonuje drogę z Ofiar Dąbia do Bonarki, po zmianie cennika zostanie 4,91 zł, bo zamiast 16,80 zł, zapłaci 11,99 zł.
To znaczy, że zakorkowane ulice albo czerwone światła przestaną być aż tak frustrujące. Nie wpłyną już na koszty przejazdów.
 Tabelka przedstawia korzyści wynikające z nowego cennika
traficar_cennik_tabelka.png

Jak będzie wyglądał nowy cennik?

Stawka wyniesie teraz 1,50 zł/km dla kierowców Renault Clio i 1,70 zł/km dla miłośników Renault Kangoo. Każdego obowiązywała będzie opłata startowa w wysokości 2,99 zł. Stary cennik zakładał 0,80 zł/km plus 0,50 zł/min. Zgodnie z nowym cennikiem kierowcy nie poniosą kosztów za czas spędzony w trasie. Traficar zachęca do pozostawienia samochodu na dłużej – w nocy każda minuta postoju kosztuje tylko 1 grosz.
Jeśli użytkownik zaplanuje podróż trwającą 24 godziny lub dłużej, będzie mógł skorzystać z opcji cennika dobowego. Zgodnie z jego zasadami za pierwszą i każdą kolejną dobę w przypadku Renault Clio zapłaci 75 zł, a 90 zł gdy wybierze Renault Kangoo plus 60 gr/km bez względu na rodzaj auta. Oznacza to, że w tej taryfie opłata za postój pojazdu wynosi 0 zł.
Zobacz, jak dokładnie wygląda nowy cennik >>
Dzięki zmianom w cenniku kierowcy będą mieli szansę poznać szacowaną cenę swoich przejazdów, zanim się rozpoczną. Rezygnacja z opłaty za minuty sprawia, że ceny oferowane przez Traficar ciągle są konkurencyjne i bardziej atrakcyjne dla użytkowników niż koszty podróży taksówką lub podobnymi usługami, gdzie w dalszym ciągu trzeba płacić za minuty. Ważny aspektem tej odważnej zmiany jest również wpływ na przestrzeganie przez kierowców zasad bezpiecznej jazdy.
Co istotne to nowy cennik to oferta czasowa, ważna do odwołania.
Share.

Jeden komentarz

Leave A Reply