Suzuki Vitara jest legendą off-roadu, jednak obecna generacja tego modelu została zaprojektowana wyraźnie z myślą o rodzinach oraz o osobach szukających komfortowego samochodu do miasta. Vitara jest autem na wskroś nowoczesnym, oferującym wysoki poziom wyposażenia, bezpieczeństwo oraz technologie sprzyjające ekonomicznej jeździe. Dlaczego jeszcze warto się zainteresować Suzuki Vitara Hybrid? Odpowiedzi poszukaj w naszym artykule.

Dwa warianty napędu hybrydowego

Suzuki Vitara jest dostępna w wersji napędu wykorzystującego technologię mild hybrid, jak i w wariancie Strong Hybrid. Zacznijmy od tej pierwszej opcji, która cieszy się bardzo dużą popularnością w naszym kraju, również z uwagi na atrakcyjną cenę.

Suzuki Vitara Hybrid jest napędzana silnikiem benzynowym 1.4 BOOSTERJET, z którym współpracuje generator elektryczny ISG. Technologia mild hybrid polega na tym, że jednostka spalinowa jest wspierana dodatkową mocą i momentem obrotowym np. podczas przyspieszania czy ruszania. Dzięki temu auto jest wyraźnie dynamiczniejsze, a przy tym zużywa mniej paliwa i emituje mniej spalin do atmosfery.

W ofercie japońskiego producenta pojawiła się również pełnoprawna wersja hybrydowa. Suzuki Vitara Strong Hybrid to świetna propozycja dla tych, którzy cierpliwie czekają na elektryczną Suzuki Vitara, ale jednocześnie muszą w najbliższym czasie zdecydować się na zakup nowego samochodu.

Wersja Strong Hybrid wykorzystuje silnik benzynowy o pojemności 1.5, współpracujący z silnikiem elektrycznym o mocy 33 KM. Dodatkowo znajdziemy tutaj akumulator litowo-jonowy o napięciu 140V i pojemności 840 Wh, dzięki czemu Vitarą w tej wersji napędu można się poruszać również w trybie w 100% elektrycznym.

Wszechstronność to duża zaleta tego modelu

Suzuki Vitara Hybrid sprawia wrażenie samochodu mniejszego niż jest w rzeczywistości. To dobra informacja dla osób, które planują użytkować auto przede wszystkim w ruchu miejskim. Zawiedzione nie będą jednak także rodziny.

Vitara to bardzo komfortowy i bezpieczny samochód, oferujący dużą ilość miejsca w środku – warto podkreślić, że na tylnej kanapie da się zamontować nawet trzy foteliki dziecięce. Do bagażnika o pojemności 375 litrów bez problemu wejdzie wózek i bagaże na rodzinne wakacje, a w razie potrzeby zawsze można wykorzystać fabryczne relingi dachowe do szybkiego montażu boksu czy bagażników rowerowych.

Cena Suzuki Vitara Hybrid jest bardzo atrakcyjna

Sukces rynkowy Suzuki Vitary Hybrid to efekt doskonałego stosunku ceny do jakości wykonania, poziomu wyposażenia, pojemności oraz nowoczesnego napędu hybrydowego. Jeśli chcesz otrzymać indywidualną ofertę na zakup tego samochodu, to już teraz skontaktuj się z doradcą autoryzowanego dealera japońskiej marki – MM Cars Suzuki, który prowadzi salony w Katowicach, Zabrzu, Lubinie oraz w Warszawie (zupełnie nowy salon przy al. Jerozolimskich 217).

MM Cars Suzuki oferuje również pełen wybór usług serwisowych, akcesoriów oraz części do Suzuki Vitara w Katowicach i w pozostałych miastach, w których dealer jest obecny.

Więcej o Suzuki Vitara Hybrid i Strong Hybrid czytaj na stronie internetowej https://www.mmcars.pl/suzuki-vitara-hybrid-i-strong-hybrid-katowice-cena-jazda-testowa-promocja-uzywane.

Share.

Leave A Reply