Choć wakacje są dopiero na półmetku to już teraz warto zacząć przygotowania do nowego roku szkolnego, by później nie być zaskoczonym. Tym bardziej, że nadchodzący rok szkolny ze względu na panująca pandemię koronawirusa, może w niczym nie przypominać lat ubiegłych.

Oprócz tradycyjnych przyborów takich jak choćby zeszyty czy piórniki warto także pomyśleć o zdalnej nauce która ostatnio staje się coraz bardziej popularna i wcale nie musi być droga z technologicznego punktu widzenia.  Zacznijmy od rzeczy podstawowej, czyli laptopa. Każde dziecko chciałoby zapewne laptopa gamingowego.

Na którym oprócz odrabiania biologii, można także ukończyć wszystkie części Wiedźmina i bezstresowo oczekiwać na Cyberpunk 2077.  Naszą propozycją jest ASUS ROG Strix SCAR III. Mając taką maszynę , nie powinniśmy obawiać nawet najcięższego zadania. Wadą jest jednak wysoka cena, Asus kosztuje niemal 9000 zł co dla wielu może być ceną zaporową.


Dlatego, jeśli laptop ma służyć jedynie celom edukacyjnym, spokojnie można szukać urządzenia kosztującego  niecałe 2000zł W tym wypadku naszą propozycją jest Lenovo S145-14IWL z ekonomicznym procesorem i3 ósmej generacji i zintegrowana kartą graficzną.

Jeśli jednak żaden z dwóch wymienionych przez nas laptopów nie przypadł wam do gustu, możecie go wybrać sami przy pomocy specjalistycznych stron, które po uwzględnieniu wprowadzonych przez was parametrów doradzą wam jakiego notebooka najlepiej zakupić. Jednym z takich serwisów jest SzukamLapka.pl

Gdy jednak zdecydujecie się na powyższego Lenovo to jednak musicie pamiętać o jego ograniczeniach. Wadą takiego laptopa jest jedynie 14 – calowy ekran, dlatego w tym wypadku warto byłoby poszukać dodatkowo monitora, który znacznie ułatwiłby korzystanie z komputera. W tym przypadku proponujemy  iiyamę ProLite X2474HS. 24 – calowy monitor, kosztujący niecałe 500zł a który idealnie sprawdzi się w pracy jak i podczas niewymagających gier.

Wymienione powyżej rzeczy to tak zwany must have. Jednakże do powyższego zestawu warto zakupić jeszcze urządzenia peryferyjne czyli myszkę i klawiaturę oraz drukarkę. W tym wypadku postawilibyśmy na dwóch producentów Logitecha oraz HP.

Logitech zapewniłby nam zestaw składający się z precyzyjnej, laserowej myszki M705 oraz ergonomicznej klawiatury z komfortową podpórką pod nadgarstki MK710. Taki zestaw możemy kupić za niecałe 400zł.

Jeśli zaś chodzi o drukarkę to w tym wypadku zaproponujemy HP DeskJet 2630 V1N03B urządzenie wielofunkcyjne, które nie tylko wydrukuje niezbędne dokumenty, ale i je zeskanuje gdy zajdzie taka potrzeba.

Mamy nadzieje że nasze zestawienie pozwoli Wam przygotować się na powrót do szkoły. Powyższy zestaw powinien posłużyć przez co najmniej kilka lat i cieszyć nie tylko Wasze dzieci ale i Was gdy przyjdzie ochota na posurfowanie po Internecie czy rozrywkę w postaci gier komputerowych.

Share.

Leave A Reply