Premiera konsoli PlayStation 5 miała bardzo głośny odzew na całym świecie, czego dowodem są ciągle wyprzedane konsole w każdym sklepie elektronicznym. Czym tak na prawdę zachwyciła wszystkich graczy z całego świata? Tego dowiedzą się Państwo z tego artykułu.

Przede wszystkim na początku możemy zauważyć, że Sony znacznie zmieniło wygląd nowej odsłony PlayStation 5. Urządzenie jest w białej kolorystyce z czarnymi elementami dopełniającymi. Na prawdę dobrze i nowocześnie to wygląda. Podczas pracy konsoli dodatkowo świeci niebieski pasek LED. Kontrolery bezprzewodowe DualSense, również zostały zaprojektowane w nowoczesnej nowej odsłonie niż w poprzednich wersjach konsoli. Innowacje jakie zostały wprowadzone w kontrolerach to efekty dotykowe jakich możemy doświadczyć podczas danej sytuacji w grze oraz adaptacyjne efekty „Trigger”, które polegają na oporze podczas wciskania spustów w zależności, co robimy w grze.

Nowe funkcjonalności PlayStation 5

Konsola PlayStation 5 została wzbogacona o ultraszybki dysk SSD, który znacząco redukuje czas ładowania się gry. Technologia HDR w telewizorach wprowadza w gry żywe i intensywne kolory. Obsługa wyświetlacza w 4k na poziomie 120 klatek na sekundę umożliwia płynną rozgrywkę. Technologia śledzenia promieni odzwierciedla w grach jeszcze bardziej realistyczny świat w szczegółach w postaci cieni czy odbicia światła. Warto, również wspomnieć że PS5 obsługują obraz w 8K przy rozdzielczości 4320p.

Parametry techniczne PS5

PlayStation 5 zostało wyposażone w:

– procesor AMD Ryzen Zen 2,
– Pamięć RAM 16 GB,
– Układ graficzny AMD RDNA 2.0,
– Napęd optyczny BluRay,
– Ray Tracing,
– Złącza HDMI, USB, RJ-45.

Share.

Leave A Reply