Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Lubienia w Świętokrzyskiem. Samochód osobowy wjechał tam w czteroosobową rodzinę idącą chodnikiem. Mimo reanimacji nie udało się uratować życia kobiety będącej w zaawansowanej ciąży, a także jej nienarodzonego dziecka. Kierowca osobowego citroena był pod wpływem alkoholu, miał ponad promil w wydychanym powietrzu.

Do tego zdarzenia doszło około godz. 10.40. Na początku st. kpt. Marcin Bajur, rzecznik świętokrzyskich strażaków, poinformował, że na trasie krajowej nr 9 w Lubieni w powiecie starachowickim doszło do potrącenia przez samochód osobowy rodziny – dwóch osób dorosłych oraz dwójki dzieci w wieku około 4-5 lat.

Po chwili okazało się, że rodzina została potrącona na chodniku. Kobieta będąca w zaawansowanej ciąży była w ciężkim stanie. Na miejscu pojawił się helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz trzy Załogi Ratownictwa Medycznego.

– Nie udało się uratować życia kobiety w zaawansowanej ciąży potrąconej w przez samochód osobowy. Pomimo próby uratowania przez LPR oraz ZRM dziecka, jego życia również nie udało się uratować — dodał po pewnym czasie rzecznik świętokrzyskich strażaków.

61-letni kierowca osobowego citroena był pod wpływem alkoholu, miał ponad promil w wydychanym powietrzu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że próbował uciekać z miejsca wypadku. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Policja wyznacza objazdy.

Share.

Leave A Reply