Mio MiVia 350 Essential to bardzo fajna opaska mierząca naszą aktywność fizyczną. Nie tylko w dzień zliczając nasze kroki, czy spalone kalorie, ale i w nocy monitorując nasz sen.  Nasz test opaski możecie przeczytać tutaj. Jednakże ostatnio korzystający z urządzenia Mio, w tym ja zostali zaskoczeni niemiłą wiadomości.

Ostatnio zmieniłem telefon, a co za tym idzie konieczne było zainstalowanie od nowa wszystkich aplikacji z których korzystałem na starym telefonie. I tu właśnie pojawiła się niemiła niespodzianka. Aplikacji a z której do tej pory korzystałem, czyli MiVia Essential 350, która do tej pory dostępna była w Google Play nagle zniknęła ze sklepu. Co za tym idzie, w tym momencie nie mam ani możliwości synchronizacji urządzenia z moim kontem Mio, ani korzystania z dodatkowych funkcji, które oferowała aplikacja. I jeśli na tę chwilę nie jest to dużym problemem, gdyż wszystkie dane zgrywają się na pamięć urządzenia, to po pewnym czasie, gdy bufor pamięci się przepełni, opaska stanie się warzywem i nie będzie spełniać żadnej z funkcji do których została przeznaczona.

Co ciekawe na stronie Mio linki dalej prowadzą do nieaktywnej aplikacji w sklepie Google. Nie wiem, jak to wygląda w sytuacji z iTunes, czy i tam aplikacja została usunięta, jednakże domyślam się, iż sytuacja jest podobna.

Opaska cały czas dostępna jest w sklepach internetowych, choćby w sklepie Komputronika, tak więc nowi użytkownicy mogą się zdziwić kupując produkt, który tak naprawdę z góry nie jest zdatny do używania.

Co prawda w Google Play pojawiła się aplikacja Mio Core, jednakże nie udało mi się mojej opaski zsynchronizować z telefonem korzystając z tej aplikacji.

Dla tych, którzy nie chcą dalej korzystać z, mimo wszytko, bardzo fajnego urządzenia udostępniam link na  serwerze Dropbox, z którego możecie pobrać w pełni działającą aplikację MiVia 350 Essential.

Share.

About Author

3 komentarze

  1. Potwierdzam, Opaska działa ale bez możliwości łaczenia się z smartfonem jets praktycznie bezużyteeczna. Strony www. są niedostępne jak i tel. w serwisie-48122544010. Firma o niczym nie informuje. Reasumując ostrzegam nabywców. Sam rozglądami się za opaską Samsung a MiVio założe psu na ogon będę znał ilośc merdnięć ogonem mojego psa.

Leave A Reply