Jeśli macie wolne kilka milionów dolarów i kochacie samochody, to już 22 stycznia nadarzy się okazja, aby zostać właścicielem wyjątkowego McLarena Speedtail. Tego dnia dom aukcyjny RM Sotheby’s wystawi na sprzedaż jeden ze 106 wyprodukowanych egzemplarzy brytyjskiego modelu.

McLaren Speedtail to wyjątkowy bolid i następca legendarnego modelu F1. Tak jak słynny poprzednik również Speedtail został wyprodukowany w zaledwie 106 sztukach, z których każdy był wyceniany na minimum 2 mln dolarów i już dawno znalazł nabywcę. Teraz ich cena jest już znacznie wyższa, a właściciele niechętnie pozbywają się swoich zabawek. Dlatego, gdy jakiś Speedtail pojawi się na aukcji, kolekcjonerów oraz inwestorów nie brakuje.

McLaren Speedtail – unikat z przebiegiem 48 km

Egzemplarz wystawiany przez dom aukcyjny RM Sotheby’s ma numer seryjny 36, został zamówiony przez klienta w czerwcu 2020 roku i dostarczony do McLarena w Filadelfii kilka miesięcy później. Na liczniku ma zaledwie 30 mil (48 km). Nadwozie pomalowano na kolor MSO Heritage Atlantic Blue i ma charakterystyczne białe pasy. Białe są również alufelgi. Na przednich zamontowano specjalne osłony z włókien węglowych. Zaciski tarcz hamulcowych oraz pokrywa silnika polakierowane są na czarno, natomiast końcówki układu wydechowego zintegrowane z tylnym dyfuzorem mają tytanowe wykończenie określane jako Stealth Titanium.

Wnętrze z trzymiejscowym układem siedzeń (kierowcy centralnie, dwa boczne przesunięte delikatnie do tyłu) wykończone jest karbonem, aluminium, skórą i alcantarą. Uwagę zwracają też dwa monitory bo bokach pokazujące obraz z kamer wstecznych (Speedtail nie ma zewnętrznych lusterek), a także gustowna walizka ze skóry i karbonu idealnie pasująca do bagażnika z przodu oraz zestaw tytanowych narzędzi w kolorze złotym. Zgodnie z protokołem zamówienia same opcje wyposażenia kosztowały ponad 170 tys. dolarów.

McLaren Speedtail – moc 1070 KM

Dal przypomnienia: McLaren Speedtail napędzany jest 4-litrowym silnikiem benzynowym oraz motorem elektrycznym, których łączna moc to 1070 KM, a maksymalny moment obrotowy – 1150 Nm. Auto może przyspieszać do 300 km/h w niespełna13 s, a jego prędkość maksymalna przekracza 400 km/h, dzięki czemu jest też zaliczany do grona najszybszych seryjnych samochodów na świecie.

Aukcja już 22 stycznia, a chętni mogą już rejestrować się na stronie RM Sotheby’s. Cena nie jest znana, ale można przypuszczać, że znacznie przekroczy pierwotne 2 mln dolarów. Jedno jest pewne, to doskonała lokata kapitału.

Za: AŚ

Share.

Leave A Reply