Zgodnie z opinią ekspertów, zdecydowana większość Polaków wyjeżdżających na urlop lub w celach biznesowych nie zabezpiecza w żaden sposób swoich ruchomości. Jeżeli nigdy nie doświadczyliśmy przykrego incydentu, możemy nie czuć potrzeby zwiększania środków ostrożności. Jednak każdy z nas przynajmniej raz w życiu doświadczył zagubienia portfela, kluczyków od samochodu lub innych cennych rzeczy. Czy wizyta na Policji w celu złożenia zawiadomienia o kradzieży bądź zaginięciu jest jedynym rozwiązaniem w tym przypadku? Niekoniecznie, jeśli posiadamy lokalizator.

Czym są lokalizatory

Lokalizator to bardzo małe narzędzie, którego najważniejszą funkcją jest przekazanie w jak najszybszy i najbardziej precyzyjny sposób informacji o swoim położeniu. Zależnie od naszych preferencji, lokalizator może mieć bardzo małe wymiary, dzięki którym możemy go zamontować przy tak drobnych przedmiotach, jak kluczyki od samochodu. Aktywny lokalizator będzie w czasie rzeczywistym pokazywał informacje o swojej lokalizacji, a co za tym idzie, lokalizacji przedmiotu, do jakiego jest przyczepiony. Lokalizator pokazuje swoje położenie w czasie rzeczywistym, a my możemy kontrolować potencjalny ruch przedmiotu w przestrzeni za pomocą wiadomości SMS bądź dedykowanej aplikacji mobilnej.

Działanie lokalizatorów polega w głównej mierze na tym, iż urządzenie mierzy czas dotarcia sygnału radiowego z wykorzystywanych satelitów do danego odbiornika. Urządzenie zbudowane jest z 4 elementów, w skład których wchodzą modem GPS, odbiornik GPS, procesor oraz kartę pamięci.

Od niedawna w sprzedaży są także lokalizatory oparte na technologii bluetooth. Sygnał wspierany jest przez wszelkie urządzenia wyposażone w bluetooth, które przekazują sygnał.

Jakie są zalety posiadania lokalizatora

Ogromną zaletą posiadania lokalizatora  jest możliwość zlokalizowania w czasie rzeczywistym wartościowych przedmiotów, do których montowany był lokalizator. W przypadku zagubienia kluczyków od samochodu możliwe jest szybkie ustalenie tego, czy kluczyki znajdują się w pobliżu nas oraz czy „poruszają się”, co byłoby znakiem, że zostały przez kogoś skradzione. Sam lokalizator doskonale nada się również do monitoringu lokalizacji swojego samochodu. W obecnych czasach bez względu na zabezpieczenia, kradzież auta dla profesjonalisty jest dziecinnie proste. Będąc ofiarą kradzieży, możemy błyskawicznie zareagować, znając dokładną lokalizację oraz kierunek podążania samochodu z zamontowanym lokalizatorem.

Dla kogo lokalizator jest świetnym urządzeniem

Lokalizator jest świetną propozycją dla wszystkich osób, które cierpią na chroniczne gubienie wartościowych przedmiotów, jak portfel, telefon lub kluczyki od samochodu. Dzięki lokalizatorowi nie będziemy musieli po raz kolejny martwić się tym, czy przedmiot został zgubiony, czy po prostu się zapodział. Urządzenie będzie też bardzo przydatne dla właściciela firmy, który na bieżąco chce kontrolować położenie samochodów firmowych jego floty. Lokalizator świetnie nada się również do śledzenia innych pojazdów jak rowerów, elektrycznych hulajnóg czy motorów, które również mogą stać się przedmiotem kradzieży bądź zagubienia.

Współautorem artykułu jest producent NotiOne – praktycznego lokalizatora, wyposażonego w technologię bluetooth.

Share.

About Author

Leave A Reply