Pierwszy rower dla dziecka – ten temat wzbudza spore emocje wśród rodziców. Nauka jazdy na rowerze jest jednym z ważnych etapów dzieciństwa i jest wspaniałym krokiem w drodze do większej samodzielności. Gdy dziecko osiągnie odpowiedni wiek, przychodzi pora na wybór jego pierwszego jednośladu. Na jaki model się zdecydować? Podpowiadamy, czym się kierować, by zakup był udany!

Rozmiar i typ rowerku dla dziecka

Aby wybrać rower dla dziecka, trzeba zacząć od określenia jego rozmiaru. Musi on być dopasowany do wzrostu użytkownika. Z uwagi na to, że najczęściej naukę jazdy na rowerze rozpoczyna się po 3. urodzinach dziecka, poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące doboru wielkości kół roweru do wieku malca.

Zwykle dzieci 3-letnie mogą już jeździć na jednośladzie, którego koła mierzą 12 cali. Maluchy nieco starsze, w wieku 4-6 lat powinny dostać rowery o kołach 14 lub 16 cali. Dalej, dla dziecka w wieku od 6 do 8 lat odpowiednie będą rowery o kołach mierzących 20 cali. Zależy to od wzrostu dziecka. Warto też sprawdzić, na jakiej wysokości znajduje się siodełko. Zacznij od wyboru roweru, w którym siodełko jest na najniższej pozycji, a dziecko może sięgnąć stopą do podłoża. Wraz ze zdobywaniem kolejnych cm wzrostu przez malca położenie siodełka należy zmieniać na wyższe.

Pamiętaj o tym, że rowerek kupiony dla dziecka trzeba będzie za kilka lat wymienić na większy. Możliwości regulacji wysokości położenia kierownicy i siodełka w którymś momencie wyczerpują się i pojazd „nie nadąża” za maluchem. Okres dynamicznego wzrostu sprawia, że rodzice co kilka miesięcy powinni weryfikować stopień dopasowania rozmiarów roweru do aktualnego wzrostu małego użytkownika.

Dobra jakość i wyposażenie roweru dla dziecka

Kupując pierwszy rower dla malucha, z całą pewnością musisz zadbać o bezpieczeństwo jego użytkownika. W tym celu oprócz nauki jazdy, zasad poruszania się i obecności kasku na głowie, musisz zagwarantować swojemu dziecko sprawny, bezpieczny sprzęt. W rowerze koniecznie musi znaleźć się działający układ hamulcowy. Sprawdź, czy przerzutki działają bez zarzutów i czy dziecko poradzi sobie z ich zmianą. Komfort jazdy zwiększą też dobre amortyzatory. Dla najmłodszych dzieci, które dopiero uczą się utrzymywania równowagi podczas jazdy, przydatnymi akcesoriami są kółka boczne. Możesz też wybrać rowerek biegowy na początek. Pomoże on dziecku zrozumieć zasadę przemieszczania się na rowerze.

W żadnym wypadku nie warto rezygnować z jakości, ponieważ rower dla dziecka musi być odporny na zderzenia, upadki i intensywną eksploatację. Taki jest np. rower Trek dziecięcy. W każdym dobrze zaopatrzonym sklepie z rowerami znajdziesz różne modele rowerków od tego producenta. Wybór pojazdu od producenta cieszącego się renomą zapewni Ci doskonałą jakość, a Twojemu dziecku bezpieczną i emocjonującą przygodę na dwóch kółkach.

Pierwsze próby jazdy na rowerku dziecięcym to wielkie wydarzenie dla malucha. Zadbaj o dobrą jakość sprzętu oraz bezpieczeństwo małego rowerzysty, aby ten czas obfitował w piękne wspomnienia, które zostaną z Tobą i dzieckiem na zawsze!

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://bondariew.pl/kategoria-produktu/rowery/rowery-dzieciece/

Share.

Leave A Reply