Nie tak dawno pisaliśmy o Mercedesie Michaela Jordana. Tym razem cos dla miłośników Ferrari i LA Lakers. Ferrari F355 Spider z 1998 roku trafiło do sprzedaży w amerykańskim stanie Illinois. Ten unikalny egzemplarz, przerobiony najprawdopodobniej dla gwiazdy NBA Shaquille’a O’Neala, ma szereg udogodnień dla kierowcy i pasażera o słusznych gabarytach.

Na platformie bringatrailer.com, specjalizującej się w aukcjach samochodów klasycznych, pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży Ferrari F355 Spider z 1998 roku, które wcześniej miało należeć do słynnego koszykarza Shaquille’a O’Neala. Nie byłoby w tym nic specjalnego – ot, akcja jeszcze jednego auta należącego do celebryty – gdyby nie to, że to Ferrari jest unikalnym egzemplarzem.

Wystawione na aukcji Ferrari F355 Spider w kolorze Argento Nürburgring napędzane jest 3,5-litrowym V8 z 5 zaworami na cylinder, oryginalnie rozwijającym moc 381 KM. Napęd przenoszony jest na tylne koła za pośrednictwem 6-stopniowej sekwencyjnej skrzyni F1. Prędkościomierz wyskalowano do 200 mil/h, a prędkość maksymalna to 295 km/h (183 mile godzinę). Do „setki” Ferrari F355 przyspiesza w 4,7 s.

Cena Ferrari F355 Spider na bringatrailer.com w chwili publikacji tego tekstu osiągnęła 48.500 USD. Aukcja kończy się 30 grudnia.

Za: AŚ

Share.

Leave A Reply