W zeszłym tygodniu w Warszawie, w Sekretariacie Episkopatu Polski odbyło się spotkanie Biskupów z Partnerami ŚDM, by podziękować Im za wspólną pracę.
W uroczystej gali uczestniczyli prezesi firm, przedstawiciele służb mundurowych, władz miejskich i samorządowych oraz szefowie mediów zaangażowanych w przygotowanie obłsugi lipcowego wydarzenia.
Wśród firm, które wspierają ŚDM jest FCA Poland, która bardzo aktywnie uczestniczyła i wspierała także pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny.

Podczas uroczystości wręczenia dyplomów Partnerom wizyty Papieża Franciszka i Światowych Dni Młodzieży w Polsce, specjalny dyplom dla FCA Poland z rąk metroplity krakowskiego J.E. księdza kardynała Stanisława Dziwisza i J.E. księdza biskupa Artura Mizińskiego odebrał Członek Zarządu FCA Poland, pan Marek Kisz.

ŚDM i wizyta Papieża mają nie tylko wymiar religijny, ale także kulturowy – mówił Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konferencji Episkopatu Polski ds. Wizyty Ojca Świętego w Polsce, J.E. ks. biskup Artur Miziński. Dodał, że lipcowe wydarzenie, za sprawą setek tysięcy młodzieży z ponad 180 krajów oraz dzięki mediom, będzie wizytówką  polskiego Kościoła i Polski na cały świat.

Spółka FCA Poland przekaże organizatorom Światowych Dni Młodzieży: Archidiecezji Krakowskiej, Archidiecezji Katowickiej, Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Katolickiej Agencji Informacyjnej i Polskiej Agencji Prasowej,  w sumie 121 samochodów marek Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

Na wizytę Papieża i Światowe Dni Młodzieży w Polsce zaakredytowało się ponad 5,6 tys. dziennikarzy z 81 krajów.
Ceremonia poświęcenia 8 samochodów użyczonych przez FCA Poland do obsługi centrów prasowych podczas ŚDM oraz podpisanie umowy między FCA Poland i Katolicką Agencją Informacyjną odbyła się 30 czerwca br. w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Warszawskiej, z udziałem Prezesa Katolickiej Agencji Informacyjnej, pana Marcina Przeciszewskiego i Członka Zarządu FCA Poland, pana Marka Kisza i w obecności metropolity warszawskiego J.E. ks. kardynala Kazimierza Nycza i Członka Zarządu Polskiej Agencji Prasowej, pani Lidii Sobańskiej. – To wydarzenie o wymiarze historycznym dla Polski i cieszę się, że możemy być jego partnerami. Produkujemy samochody młodzieżowe, a tu mówimy o Światowych Dniach Młodzieży – powiedział pan Marek Kisz podczas podpisania umowy z KAI.

Samochodami marek Fiat Chrysler Automobiles (FCA) będą poruszać się pracownicy organizujący centra prasowe w Krakowie, Oświęcimiu i Częstochowie oraz dziennikarze akredytowani przy Stolicy Apostolskiej, czyli tzw. volo papale i rzecznik Stolicy Apostolskiej. Do dyspozycji KAI przekazanych zostanie łącznie 13 aut. Poświęcenia samochodów dokonał metropolita warszawski J.E. ksiądz kardynał Kazimierz Nycz, który dostrzegł, że liturgiczny obrzęd poświęcenia jest znakiem dla wielkiej sprawy, jaką są Światowe Dni Młodzieży i docenił, że ludzie coraz częściej chcą nie tylko wspierać czy sponsorować jakieś wydarzenie, ale chcą być jego partnerami.

Na czas ŚDM 5 samochodów otrzyma Polska Agencja Prasowa. Pani Lidia Sobańska, Czlonek Zarządu PAP zapewniła, że będą one pomocne przy organizacji medialnej wizyty Papieża Franciszka w Polsce.

Żródło: Fiat

Share.

Leave A Reply