Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) przedstawiła dwie oryginalne aplikacje MITSUBISHI CONNECT, podczas trwających od 6 do 18 marca, 88. Targów Motoryzacyjnych Geneva Motor Show. Obie aplikacje są w pełni kompatybilne z platformą Android Auto*2. EV Charging Station Finder służy do wyszukiwania punktów ładowania samochodów elektrycznych, podczas gdy Drive Scoring jest aplikacją do analizy stylu jazdy.

Aplikacja EV Charging Station Finder (wersja beta)
Aplikacja EV Charging Station Finder wykorzystuje najnowsze informacje geolokacyjne, pozwalające kierowcy wyszukać stacje ładowania pojazdów elektrycznych, albo znajdujące się w zasięgu samochodu, albo w okolicach punktu docelowego. Pozwala również sprawdzić czy stanowiska ładowania są wolne, jakie oferują typy przyłączy i w jakich godzinach są czynne. Aplikacja pozwala użytkownikowi na podłączenie smartfona do systemu MMC Smartphone Display Audio (SDA) i wyszukiwanie stacji ładowania, jak i oznaczenie konkretnych stacji jako punktów docelowych, z wykorzystaniem Google Maps*2 Prezentowana aplikacja jest europejską wersją oprogramowania MMC EV Support, która jest już odstępna na rynku japońskim.

Aplikacja Drive Scoring (wersja beta)
Po podłączeniu smartfona za pomocą kabla USB do systemu samochodowego, aplikacja Drive Scoring może monitorować około 30 parametrów dotyczących eksploatacji auta, (w tym dane GPS, pokonany dystans, położenie przepustnicy i wykorzystanie hamulców). Aplikacja gromadzi dane dotyczące indywidualnego zachowania kierowcy, poprzez analizę danych eksploatacyjnych, nałożonych na dane z mapy i dostępne informacje dotyczące warunków atmosferycznych, dzięki czemu może przekazywać sugestie dotyczące poprawy bezpieczeństwa jazdy. Aplikacja przeznaczona na rynek europejski wciąż jest w fazie rozwojowej, celem jest wyposażenie jej m.in. w mechanizm doboru ubezpieczenia najlepiej dopasowanego do stylu kierowcy, możliwości porównania własnych rezultatów z innymi kierowcami oraz połączenie z systemem pomocy drogowej.

Oto linki do filmowych relacji z Genewy do publikacji: Podwójna premiera Mitsubishi podczas Geneva Motor Show 2018, 

Europejski debiut Mitsubishi e-EVOLUTION CONCEPT

88 Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Genewie odbywa się w dniach 8-18 marca, poprzedzony dwoma dniami prasowymi 6 i 7 marca 2018 r. Stoisko firmy Mitsubishi Motors Corporation znajduje się w hali nr 2.

*2… Android, Android Auto i Google Maps są zastrzezonymi znakami towarowymi Google LLC.

Firma MMC uruchomiła specjalną stronę internetową w języku angielskim, aby zapewnić szeroki dostęp do informacji na temat jej modeli eksponowanych podczas Geneva Motor Show 2018: https://www.mitsubishi-motors.com/en/innovation/motorshow/2018/gms2018/

Za: Mitsubishi

Share.

About Author

Leave A Reply