CO TO JEST I DO CZEGO SŁUŻY CZUJNIK GAZU?

Zadaniem czujnika gazu jest troska o zdrowie i bezpieczeństwo przebywających w miejscu jego instalacji osób, alarmując o trującym stężeniu gazów w powietrzu, a z drugiej o zagrożeniu wybuchem.

Inteligentny Repeater Sygnału i Czujnik Gazu wykorzystuje technologię ZigBee. Urządzenie potrafi wykryć wycieki gazu ziemnego, a dodatkową funkcją produktu jest poszerzanie istniejącej sieci ZigBee. Wysokiej klasy czujnik półprzewodnikowy zapewnia wysoką stabilność i dokładność pomiaru oraz niski spadek czułości w czasie. Czujnik alarmuje w przypadku wykrycia obecności gazu w powietrzu, gdy jego ilość przekroczy niebezpieczny poziom. Doskonały do zastosowania w kuchni lub innym miejscu zagrożonym wyciekiem. Czujnik można połączyć z systemem inteligentnego domu Ferguson.

CO TO OZNACZA, ŻE CZUJNIK PEŁNI FUNKCJĘ REPEATERA?

W przypadku urządzenia marki Ferguson pełni ono dodatkowo funkcję repeatera, który poszerza zasięg działa sieci ZigBee. Sygnały docierające z oddalonych sensorów i czujników odbierane są przez repeater i kierowane do hub’a.

DODATKOWE MOŻLIWOŚCI W SYSTEMIE FERGUSON SMART HOME

Czujnik może być stosowany jako samodzielne urządzenie, wtedy o sytuacji alarmowej czujnik informuje sygnałem dźwiękowym i świeceniem diody. Połączenie tego czujnika z systemem inteligentnego domu Ferguson Smart Home znacznie rozszerza jego zastosowanie. Urządzenie zsynchronizowane z hubem przesyłać będzie informacje o stanach kryzysowych bezpośrednio na smartfon lub tablet użytkownika.

ŁATWY MONTAŻ CZUJNIKA

 Wystarczy włożyć czujnik do gniazda 230V.

Czujnik gazu w zastosowaniu do wykrywania gazu ziemnego powinien być zainstalowany w odległości  około 0.3-1m pod sufitem i w promieniu mniejszym niż 1,5m od źródła uwalniania się gazu.

 

PAROWANIE (ŁĄCZENIE) CZUJNIKA Z JEDNOSTKĄ CENTRALNĄ SMART HUB SYSTEMU INTELIGENTEGO DOMU FERGUSON

 

GWARANCJA NA CZUJNIK?

 Na czujnik udzielamy 2 letniej gwarancji

 

CO JAKI CZAS WYMIENIĆ CZUJNIK?

 Żywotność wkładu czujnika wynosi aż 5 lat, po tym czasie należy wymienić czujnik na nowy.

 

Parametry oraz dokładna instrukcja montażu i użytkowania czujnika znajduje się tutaj.

Share.

About Author

Leave A Reply