Każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego, pieszy, rowerzysta, kierowca czy woźnica jest realnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drodze. Jednak każdy nietrzeźwy kierowca auta, jest potencjalnym zabójcą drogowym, ponieważ prowadzone przez niego rozpędzone auto jest niczym pocisk wystrzelony z działa.

Przekonał się o tym m.in. kierowca osobówki w powiecie elbląskim, który nagrał szaleńczą jazdę bezmyślnego kierowcy dostawczaka.

W czwartek (31.03.2022) około godz. 14:00 w miejscowości Dzierzgonka w powiecie elbląskim 65-letni mężczyzna nie zapanował nad prowadzeniem swojego peugeota partnera i zderzył się z barierą ochronną i niemal taranując inne auto nadjeżdżające z przeciwka. Gdy na miejsce przyjechali policjanci okazało się, że kierujący jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Prowadząc pojazd zderzył się z bariera ochronną i otarł o jadące audi. W zdarzeniu na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 65-latka i ukarali go mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych za spowodowanie kolizji. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

Share.

Leave A Reply