Do naszej redakcji trafiła nowa nawigacja od firmy Navitel. Przepraszam, to nie nawigacja. To tablet!
NAVITEL zaprezentował bowiem nowe urządzenie – NAVITEL T500 3G.

Na początek trochę danych:
tablet wyposażono w 7-calowy wyświetlacz IPS, którego rozdzielczość wynosi 1280×800 pikseli, co przekłada się na 216 ppi. Sercem tego modelu jest procesor MTK 8321 Cortex -A7 Quad Core 1,3 GHz z układem graficznym Mali-400. Do dyspozycji użytkownika oddane zostaną również 1 GB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Urządzenie posiada dwa aparaty: 2 Mpix i 0,3 Mpix.

Łączność w NAVITEL T500 3G zapewniają: Bluetooth, jednozakresowe Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 GHz oraz modem 3G. Nie zabrakło również GPS-u. W tablecie znalazło się bowiem miejsce na dwie karty SIM. System operacyjny to Android 7.0 Nougat. Akumulator w tablecie ma pojemność 2200 mAh.

Najważniejszym dodatkiem w przypadku NAVITEL T500 3G jest to, że użytkownik otrzymuje w prezencie pełnoprawne oprogramowanie Navitel Navigator i preinstalowane mapy 45 państw Europy. Łączna wartość tego bonusu to aż 129 złotych. „Aż”, ponieważ cenę tabletu ustalono na 299 złotych. Warto też wspomnieć, że zostanie objęte 24-miesięczną gwarancją door-to-door.

Teraz tochę praktyki. Za 299zł otrzymujemy nie tylko nawigację, ale również tablet, telefon, aparat. Oczywiście nie możemy wymagać parametrów takich jak w topowych smartfonach ale nie o to tutaj chodzi. Otrzymujemy urządzenie na którym mamy wgrane mapy nawigacyjne a dodatkowo możemy zainstalować inne aplikacje dostępne na Androida. Jest to w pełni funkcjonalny tablet/telefon. W urządzeniu możemy korzystać z dwóch kart sim. Może służyć jako nasza nawigacja połączona z aplikacjami ostrzegającymi o kontrolach policyjnych, ale także jako umilacz czasu dla podróżujących z nami dzieci, które chcą w cos zagrać albo obejrzeć film. Urządzenie jest bardzo poręczne, lekkie, a jakość wykonania jest naprawdę bardzo dobra. Tylna obudowa jest chropowata dzięki czemu nie ślizga się, nie palcuje. Ekran jest dobrej jakości, kolory i kontrast zadowalające. W komplecie znajdziemy kabel USB wraz z ładowarką sieciową. Drobnym minusem jest brak uchwytu na szybę.

O samej nawigacji nie będę się rozpisywał, bo działa niemal identycznie jak testowana przez nas Navitel E700. Trasy (również alternatywne) wytyczane są szybko, mapa w widoku 3D zawiera wizualizację budynków, sprawnie działa asystent pasa ruchu. Nawigacja posiada tryb auta ciężarowego. Producent preinstalował na tablecie aplikację Navitel Navigator. Obejmuje ona 45 krajów Europy: Albania, Andora, Austria, Białoruś, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Cypr, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Węgry, Islandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luxemburg, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Czarnogóra, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina, Wielka Brytania, Wyspa Man, Watykan. Producent zapewnia dożywotną aktualizacją map, minimum cztery razy do roku.

Reasumując NAVITEL T500 3G to idealne urządzenie do samochodu. Dzięki zainstalowanej nawigacji doprowadzi nas do celu, a w czasie podróży będzie także naszym drugim telefonem i tabletem. Całość zapakowana jest w zgrabne „eko” pudełeczko.

Dziękujemy firmie Navitel za przekazanie urządzenia do testów.

Tekst i zdjęcia: MB

 

Navitel T500 3G

9

Ocena końcowa

9.0/10

Zalety

  • Cena
  • Nawigacja w cenie
  • Poręczność

Wady

  • Brak uchwytu
Share.

Leave A Reply