Daewoo Lanos to bardzo popularny model samochodu, głównie wśród mniej doświadczonych kierowców. Dobrze się prowadzi, jest pojemny i świetnie sprawdzi się zarówno do jazdy po mieście, jak i na dłuższe trasy. Dodatkową zaletą jest niska awaryjność i stosunkowo niski koszt eksploatacji. Niestety tak, jak w każdym innym samochodzie, również w Lanosie może zdarzyć się usterka.

Uszczelki w drzwiach

Najczęściej zgłaszaną przez kierowców usterką, czy też niedociągnięciem w Lanosie są słabe uszczelki w szybach drzwiach, co negatywnie wpływa na komfort jazdy. Trudniej utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz pojazdu. Wadą jest również wysoki poziom hałasu, dlatego wielu właścicieli decyduje się na wymianę uszczelek.

Nie dla gazu

Daewoo Lanos nie jest polecany w wersji z instalacją LPG, gdyż w tych samochodach często dochodzi do awarii uszczelki pod głowicą. Słabym punktem są również gniazda zaworowe, które się wypalają. Konieczność wykonania napraw znacznie podnosi koszt eksploatacji, sprawiając, że instalacja staje się mało opłacalna i dość problematyczna.

Awaria rozrusznika

Rozrusznik jest jedną z najwytrzymalszych części samochodowych, ale nawet on ulega zużyciu, co jest zupełnie naturalne. Typowy objaw usterki lub zużycia jest fakt, że rozrusznik podczas uruchamiania auta stuka, ale się nie kręci. Zazwyczaj słychać jedno stuknięcie, ale potem nic się nie dzieje. W przypadku usterki rozrusznika niezbędna jest jego wymiana – najlepiej skorzystać z usług doświadczonego sprzedawcy. Przystępne ceny, szybka wysyłka i profesjonalna obsługa, to duże zalety sklepu z rozrusznikami, jednak największą jest fachowe doradztwo – konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania i wyjaśnią wątpliwości, oraz pomogą przy doborze odpowiedniego rozrusznika do naszego auta.

Sprzęgło i zawieszenie

Kolejnym mało wytrzymałym elementem Lanosa jest sprzęgło, które nadzwyczaj szybko się zużywa, wymagając wymiany. Wśród wad wymieniane jest także słabe zawieszenie, co obniża komfort jazdy. Niestety w Lanosie czuć mocno każdą dziurę, a auto może trochę bujać. Rozwiązaniem może być wymiana sworzni wahaczy zawieszenia.

Układ hamowania

Podczas serwisowania auta i wykonywania okresowego przeglądu, warto zwrócić uwagę na przewody hamulcowe, które są podatne na korozję. Zdarzają się również przypadki zapiekania prowadnic przednich zacisków. Chociaż nie są to duże usterki, to mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa!

Podsumowanie

Właściciele Daewoo Lanos muszą być przygotowani, że w auto będzie trzeba trochę zainwestować, aby jazda autem była bezproblemowa i komfortowa. Większość typowych dla Lanosa usterek nie wpływa na jakość jazdy, a jedynie na jej wygodę, a więc wymiana pewnych elementów (np. uszczelki w drzwiach) nie jest konieczna. Dodatkowo rozrusznik do Lanosa, czy sprzęgło wymaga wymiany dopiero po pokonaniu około 150 tysięcy km, więc nie jest to wydatek częsty, jednakże lepiej za wczasu kontrolować stan części auta, aby nie być zaskoczonym gdy faktyczna awaria nadejdzie.

Share.

Leave A Reply