Wynajem średnioterminowy, nazywane także abonamentowym bądź subskrypcyjnym, powoli staje się jedną z najpopularniejszych usług oferowanych przez wypożyczalnie samochodowe. Nie dość, że stanowi to ciekawą i opłacalną alternatywę do leasingu (gdyż w przeciwieństwie do niego, nie jest wymagany wkład własny), to także umowa, którą podpisujemy stawia na dużą elastyczność? Do czego sprowadza się to w praktyce?

Jakie możliwości stwarza wynajem abonamentowy?

Do najważniejszych cech wynajmu abonamentowego z pewnością należy jego elastyczność, jak i łatwa dostępność. W jego ramach otrzymujemy nowy, sprawny i gotowy do użytkowania samochód. Jednocześnie umowa, którą się wiążemy, jest odpowiednio dopasowana do naszych potrzeb. W ramach wypożyczenia średnioterminowego możemy korzystać z wynajętego pojazdu przez okres od 1 do nawet 12 miesięcy. Nie musimy się w tym czasie martwić o takie rzeczy jak przegląd, serwisowanie pojazdu czy ubezpieczenie. Otrzymujemy pakiet tych ostatnich ­– AC, OC i NNW, a także, w razie potrzeby, pełen zakres możliwych do wykonania napraw. Przeglądy techniczne również leżą w gestii wypożyczalni i nie musimy się również przejmować kosztami związanymi z eksploatacją, czyli np. wymianą opon bądź oleju w samochodzie. Przy wyborze wypożyczalni warto kierować się tym, aby była ona możliwie jak najbardziej przyjazna klientowi. Niektóre przedsiębiorstwa, tak jak np. Flex To Go, nie tylko umożliwiają nam rezygnację z umowy bez ponoszenia kosztów już po pierwszym miesiącu, ale także pozwalają swoim klientom na rozszerzenie wyposażenia dla konkretnych modeli. W takiej wypożyczalni nic nie stoi też na przeszkodzie, aby rozszerzyć przysługujący nam miesięczny limit kilometrów. Zwyczajowo przyjęto, że jest to 1000 km, ale Flex To Go pozwala na zwiększenie tej liczby nawet do 2000 km.

Dla kogo wynajem subskrypcyjny?

Wynajem subskrypcyjny jest usługą kierowaną zarówno do przedsiębiorców, jak i do osób prywatnych. Ci pierwsi często decydują się na niego ze względu na opłacalność tego rozwiązania. Choć nie jest to rozwiązanie dostępne w każdej wypożyczalni, to wynajem średnioterminowy pozwala firmom na zagwarantowanie swoim pracownikom tzw. pojazdów przedkontraktowych. Tak jest chociażby we Flex To Go – przedsiębiorstwa, które zdecydują się na skorzystanie z oferty tej firmy, mogą tymczasowo i doraźnie zapewnić zatrudnionym pojazdy służbowe, nie wiążąc się jednocześnie długą umową. Pracodawcy decydują się na ten rodzaj wynajmu równie chętnie w przypadku sprecyzowanych czasowo projektów, kiedy samochody są potrzebne tylko na określony okres. Jest to też koszt pozabilansowy, więc nie obciąża on zdolności kredytowej firmy, która zdecyduje się na takie wypożyczenie. Z kolei osoby prywatne powinna skusić chociażby możliwość przetestowania konkretnego modelu przed jego ewentualnym zakupem. Flex To Go chętnie oferuje swoim klientom dostępne we flocie modele, aby ci mogli zapoznać się w pełni ze specyfiką danego samochodu. Podobnie w sytuacji, kiedy po prostu zależy nam na tym, żeby poruszać się nowym samochodem i co jakiś czas go wymieniać, ale nie ponosić przy tym aż tak dużych kosztów, jak te związane z zakupem.

Wypożyczalnia Flex To Go w Polsce

Wspomniana kilkukrotnie wcześniej wypożyczalnia Flex To Go posiada swoje oddziały w większości dużych miast w Polsce. Często są one zlokalizowane w pobliżu dworców kolejowych, a także przy lotniskach. Firma posiada bardzo intuicyjną stronę internetową, z której na pewno warto skorzystać w pierwszej kolejności. Pod adresem: www.flexmidrent.pl znajdziemy nie tylko formularz kontaktowy, który umożliwi nam wstępną rezerwację auta, ale także pewien przekrój oferty oraz wiele innych, pomocnych informacji. W razie potrzeby możemy też skontaktować się telefonicznie z Działem obsługi Klienta, pod numerem: +48 22 122 80 55.

Share.

Leave A Reply