Grupa PSA zajmuje wiodące miejsce w rankingu francuskiego Krajowego Instytutu Własności Przemysłowej (INPI) z liczbą 1012 zgłoszonych patentów i utrzymuje się na pozycji lidera.
Wysokie kompetencje pracowników PSA i właściwe założenia przyjęte w pracach badawczo-rozwojowych przekładają się na ponad tysiąc zgłoszonych patentów. Wspierają także realizację strategii innowacji Grupy w trzech kluczowych aspektach: czystych technologii, koncepcji autonomicznych samochodów i connected cars oraz atrakcyjności marek Grupy – Peugeot, Citroëna i DS.
W 2015 roku budżet na prace badawczo-rozwojowe Grupy PSA wyniósł 1,8 miliarda euro. Innowacje świadczą o dążeniu Grupy do oferowania ekologicznych rozwiązań, które pozwolą spełnić oczekiwania stawiane przyszłym rozwiązaniom w zakresie mobilności.

Grupa PSA – producent stawiający na nowe rozwiązania w zakresie mobilności

Innowacyjne rozwiązania w tej dziedzinie są przedmiotem szeroko zakrojonych prac badawczych, które przekładają się na ponad 250 patentów w dniu dzisiejszym.

Jeśli chodzi o samochody autonomiczne, przejście ze standardowego trybu jazdy na pół lub całkowicie autonomiczny tryb jest przedmiotem ponad 130 patentów. Dotyczą one m.in. interfejsów człowiek-maszyna, systemów ADAS i specjalnego wyposażenia samochodu. Kilka samochodów C4 Picasso wyposażonych w funkcjonalność autonomicznej jazdy pokonało na otwartej drodze ponad 20 tys. km, co stanowi najlepszy dowód know-how Grupy.

Grupa złożyła także ponad 60 patentów dotyczących connected cars. Opracowała m.in. Car Easy Apps – platformę programową, która zostanie wykorzystana dla przyszłych aplikacji na smartfony związanych z użytkowaniem samochodów. W dziedzinie usług telematycznych Grupa jest pionierem jeśli chodzi o automatyczne wzywanie służb ratunkowych i pomocy drogowej. Oferowany przez nią system umożliwia automatyczne wezwanie służb ratunkowych na miejsce wypadku. Na dzień dzisiejszy został on zamontowany w ponad 1,8 miliona samochodów Grupy.

Źródło:Citroen

Share.

Leave A Reply