INFINITI i Pirelli ogłaszają partnerstwo w przedsięwzięciu „Project Black S”

0

Producent samochodów premium INFINITI oraz oficjalny dostawca opon dla Formuły 1 – Pirelli, będą współpracować przy projekcie INFINITI, „Project Black S”. Nowe partnerstwo zostało ogłoszone podczas Grand Prix Kanady F1 przez Tommaso Volpe, dyrektora INFINITI Global Motorsport oraz Paula Hembery’ego, dyrektora Pirelli Motorsport .

Realizując, zaprezentowany premierowo w marcu 2017 r., „Project Black S” INFINITI bada potencjał dla nowego, wyczynowego poziomu specyfikacyjnego swoich modeli. Zaangażowanie Pirelli polegać będzie na zaprojektowaniu i wykonaniu specjalnych opon inspirowanych Formułą 1, skonstruowanych wyłącznie dla Projektu Black S.

Ten przełomowy projekt ma sprawdzić, czy i jak wyczynowy hybrydowy zespół napędowy – skonstruowany we współpracy z Renault Sport Formula One Team – może znacząco poprawić osiągi i dynamikę INFINITI Q60.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani projektem Black S oraz współpracą prowadzoną z Renault Sport Formula One Team nad wyczynową technologią hybrydową” – powiedział Volpe.

„Zaangażowanie się kolejnego wielkiego gracza ze świata F1 to dowód, jak wielkie zainteresowanie wzbudza Projekt Black S . Spowoduje ono, że jeszcze bardziej skupimy się na wyjątkowych osiągach. W procesie badania wykonalności projektu, wkład Pirelli i jego doświadczenie, zarówno ze świata samochodów, jak i sportów motorowych, będzie nie do przecenienia. Nic nie mogłoby nas bardziej ucieszyć od udziału Pirelli w tym przedsięwzięciu.”

Pirelli zainteresowało się Projektem Black S jako prawdziwą próbą transferu technologii wyścigowej na drogi publiczne.

„Project Black S fascynował nas od samego początku, od chwili, gdy INFINITI zaprezentowało go na genewskim salonie samochodowym i po prostu uznaliśmy, że musimy się przyłączyć” – powiedział Hembery.„Project Black S jest innowacyjnym transferem najnowocześniejszej technologii i jako taki stanowi element naszego DNA, nie mogliśmy więc przepuścić takiej okazji. Dlatego zdecydowaliśmy się nań z radością”.

Dzięki zaangażowaniu w sporty motorowe, a szczególnie w F1, Pirelli wciąż staje przed wyzwaniami opracowywania opon do samochodów wyróżniających się zarówno wyjątkowymi osiągami, jak i ekstremalną aerodynamiką. Właśnie dlatego firma o znanym sportowym DNA została wybrana do zagwarantowania najlepszego połączenia wydajności i bezpieczeństwa.

Project Black S to wspólne przedsięwzięcie INFINITI oraz jego partnera w ramach aliansu Renault-Nissan – Renault Sport Formula One Team, podkreślające i pieczętujące związek.

„To fantastyczne, że Pirelli przyłączyło się do Projektu” – powiedział Cyril Abiteboul, dyrektor zarządzający Renault Sport Racing. „Wierzymy w potencjał tego projektu, a efekty, jakie do tej pory wespół z INFINITI uzyskaliśmy, są niezwykle obiecujące. Praca z najlepszymi partnerami jest niezwykle ważna, a Pirelli bez wątpienia wiele do Projektu Black S wniesie. Ich doświadczenie i wiedza w dziedzinie ogumienia uczyni ten projekt nie tylko bardziej kompletnym, ale też jeszcze bardziej ekscytującym.”

Źródło: Infiniti

Share.

About Author

Leave A Reply

Wprowadź CAPTCHA - chcemy wiedzieć, że nie jesteś botem *