ŠKODA napędza wyścig kolarski w Toruniu. Już 8 maja marka zaprasza na VeloToruń – to druga edycja wyścigu szosowego. Jego gospodarzem i pomysłodawcą jest Michał Kwiatkowski, mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego z 2014 roku, który pojedzie na dystansie 100 km. Na starcie spotkamy także wielu zawodników związanych z Akademią Copernicus, którą wspiera marka ŠKODA.
Cztery dystanse dla rowerzystów i kolarzy w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania zostały zaprojektowane z udziałem kolarzy zrzeszonych i szkolących się w Copernicusie. Każdy rowerzysta znajdzie w tym wyścigu coś dla siebie: od wyścigów rodzinnych ŠKODA Family Challenge na 12 km, przez 30 km i 60 km, aż do koronnych 100 km.

Atrakcyjne widoki i tereny to główne atuty, jakich będą mogli doświadczyć wszyscy uczestnicy imprezy. Po kolarskie emocje można sięgnąć, zapisując się na jeden z dystansów na www.velotorun.com.

Na gości imprezy czeka miasteczko kibica, a w nim quiz rowerowy, kącik spinningowy oraz wiele atrakcji dla dzieci. Całość wspiera marka ŠKODA, zachęcając do uczestniczenia w imprezie z rodzinami i dziećmi.Tradycja rowerowa marki ŠKODA sięga początków jej historii. Rozpoczęli ją założyciele – Václav Laurin i Václav Klement – w 1895 roku, kiedy to produkcja rowerów była podstawą działalności ojców marki. Na początku 2014 roku czeski producent przedłużył kilkuletnią współpracę z organizatorami Tour de France na kolejne pięć lat, jako oficjalny partner i dostawca samochodów do roku 2018.

Marka ŠKODA, angażując się w rowerową aktywność, świetnie wpisuje się w coraz powszechniej panujący trend na sportowy i aktywny tryb życia, zapewniając wsparcie wielu znaczących imprez rowerowych, a także zachęca do jazdy na rowerze, wspierając akcje rowerowe na całym świecie: „Bike for Life”, „Ride London” czy „Velothon” w Berlinie. W Polsce ŠKODA w tym roku napędza 4 wyścigi kolarskie – w Toruniu, we Wrocławiu, w Poznaniu i czwarty, który będzie niespodzianką.

Więcej rowerowych nowinek na www.skoda-rowery.pl.

Źródło: Skoda

Share.

Leave A Reply