Unia Europejska ustanawianymi przepisami prawa, które obowiązują na terytorium całej Wspólnoty, dąży do tego, aby maksymalnie ograniczyć zanieczyszczanie środowiska naturalnego. Uchwalone zostały między innymi przepisy ograniczające emisję spalin. Dzięki zastosowaniu AdBlue w silnikach Diesla, do powietrza przedostaje się zdecydowanie mniej substancji szkodliwych. Dzięki temu, użytkownicy pojazdów wyposażonych w silnik Diesla nie muszą się martwić ewentualnym przekroczeniem norm.

  1. Co to jest AdBlue?
  2. Na co zwrócić uwagę kupując AdBlue?
  3. Gdzie kupić AdBlue?

Jeżeli masz samochód z silnikiem Diesla i zależy Ci na tym, aby bez strachu o przekroczenie norm zanieczyszczeń korzystać ze swojego pojazdu, to koniecznie musisz mieć zawsze przy sobie zapas płynu AdBlue. Oczyszcza on spaliny, dzięki czemu do powietrza przedostaje się znacznie mniej szkodliwych substancji.

Co to jest AdBlue?

Najprościej rzecz ujmując – AdBlue to połączenie wody oraz mocznika. Płyn ten znajduje zastosowanie w motoryzacji, a konkretniej, jest wykorzystywany w najnowszych modelach samochodów z dieslem. Normy dotyczące zanieczyszczeń powietrza są coraz bardziej restrykcyjne, a producenci aut stają na głowie, aby sprostać oczekiwaniom ustawodawcy w zakresie ograniczenia ilości emitowanych spalin. Pamiętaj, że AdBlue nie jest wlewany do tego samego zbiornika co paliwo. W każdym pojeździe z silnikiem diesla będzie osoby pojemnik na płyn AdBlue.

Na co zwrócić uwagę kupując AdBlue?

Jest kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę, kupując AdBlue. Pierwsza z nich to wielkość opakowania. Łatwo można się zorientować, że im większe opakowanie, tym wychodzi taniej. Kolejna kwestia to opakowanie ułatwiające przelewanie płynu do docelowego zbiornika. Należy się zatroszczyć o to, aby przypadkowo płyn nie wylał się, gdyż może zniszczyć np. ubranie czy tapicerkę samochodu. Może zaszkodzić także elementom wykonanym z blachy – powoduje korozję.

Gdzie kupić AdBlue?

Płyn ten możesz kupić niemal w każdym sklepie motoryzacyjnym. Możesz oczywiście zaopatrzyć się w niego w sklepach stacjonarnych. Wybierając się w dalszą podróż, dobrze jest mieć przy sobie zapas, bo gdy się skończy w samochodzie, to pojazd może nie odpalić, a nie wszędzie można będzie dokupić płyn. Dobrym wyjściem jest wcześniejsze złożenie zamówienie przez sieć. W sklepach internetowych jest duży wybór płynów. Możesz zdecydować się na dowolną pojemność – taką, jaka będzie dla Ciebie najlepsza. Zamówienie dotrze do Ciebie na czas, a Ty w spokoju możesz porównać między sobą różne propozycje.

Share.

Leave A Reply