Kaski integralne uchodzą za najbezpieczniejsze i z tego powodu są często wybierane przez początkujących motocyklistów. Ich niepodzielna skorupa otacza całą głowę motocyklisty, zapewniając w ten sposób maksimum bezpieczeństwa. Sprawdzamy zalety najlepszych kasków integralnych.

Jaki kask integralny do 500 zł?

Integralne kaski motocyklowe są lekkie i najlepiej spośród różnych rodzajów kasków tłumią hałasy z zewnątrz. Najczęściej kupują je właściciele ścigaczy i skuterów, choć w tym przypadku nie ma reguły.

Planujesz zakup i zastanawiasz się, czy można kupić integralny kask motocyklowy dobrej jakości za mniej niż 500 zł? Jak najbardziej! Kask integralny w korzystnej cenie znajdziesz m.in. na stronie Dobrych Sklepów Motocyklowych: https://dobresklepymotocyklowe.pl/kaski/integralne.

Sportowo-turystyczny kask Ozone Arrow

Pierwsza propozycja to czarny matowy kask Ozone Arrow. Świetną wentylację zapewniają regulowane wloty powietrza, natomiast wbudowana blenda przeciwsłoneczna skutecznie chroni wzrok. Do zalet należy zaliczyć również nieparujący wizjer i system łatwego demontażu szyby.

Na uwagę zasługuje również czarno-szaro-żółty kask Ozone Sprint w wersji fluo. Zastosowano tutaj elementy odblaskowe reflective, które zapewniają znakomitą widoczność motocyklisty na drodze. Kask został wyposażony w zapięcie mikrometryczne, blendę przeciwsłoneczną oraz odporną na zarysowania szybę.

Kask Ozone Sprint

Dlaczego warto postawić na kask integralny z blendą?

Jazda motocyklem przy oślepiających promieniach słonecznych nie tylko psuje całą frajdę, ale przede wszystkim może być niebezpieczna. Wiadomo, że nikt nie patrzy prosto w słońce, jednak wzrok i tak nie jest wystarczająco ostry. Nadmiar światła prowadzi bowiem do znacznego zawężenia pola widzenia.

Kierowcy samochodów z powodzeniem mogą używać okularów przeciwsłonecznych, jednak motocyklistom nie zaleca się takiego rozwiązania z prostego powodu. Wjeżdżając nagle w zacienioną drogę (np. do tunelu), oczy będą potrzebowały kilku sekund na przystosowanie się do mniejszego natężenia światła. Kierowca auta z łatwością zdejmie wówczas okulary, natomiast motocyklista nie ma takiej możliwości.

Duży wybór kasków z blendą przeciwsłoneczną sprawia, że można wybrać idealnie dopasowany do swoich potrzeb model. Producenci proponują różne mechanizmy opuszczania blendy oraz różne stopnie przepuszczalności światła. Przed zakupem kasku koniecznie sprawdź, jak blenda sprawuje się w pełnym słońcu.

Innym rozwiązaniem jest wybór kasku z ciemnym wizjerem. Jest to popularna opcja, dostępna w większości modeli. Podczas jazdy w zacienionym obszarze wystarczy jedynie podnieść szybę. Pamiętaj jednak, że ciemny wizjer nie nadaje się do jazdy po zmroku – trzeba go wówczas zastąpić przezroczystym.

Najlepsze kaski integralne – zamówisz je bez wychodzenia z domu!

Poszukiwanie odpowiedniego kasku integralnego nie musi oznaczać wizyt w wielu sklepach z akcesoriami dla motocyklistów. Teraz możesz zaoszczędzić czas, korzystając z portalu Dobre Sklepy Motocyklowe. Oprócz szerokiego asortymentu znajdziesz tam ciekawostki ze świata motoryzacji, praktyczne porady oraz inspiracje. Taka baza wiedzy może okazać się bardzo cenna szczególnie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z motocyklem.

Znalazłeś już idealny klasyczny kask integralny? Wystarczy, że zamówisz go do najbliższego salonu stacjonarnego, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów. Zwykle po upływie dwóch dni można odebrać wybrany towar. Dopiero wtedy, po przymierzeniu i dokładnym obejrzeniu kasku, będziesz mógł podjąć decyzję o zakupie, bądź pozostawieniu go w sklepie.

Share.

Leave A Reply