Odpowiedź na pytanie „Czym charakteryzują się nowe samochody Mitsubishi?” to odpowiedź dość złożona. Mowa tu dokładnie o tym, że ten Japoński koncern to legenda, jeśli chodzi o rajdy samochodowe, czyli to niemal ten sam czar co Subaru Impreza WRX STI, ale na chwilę obecną mocne i nacechowane sportowo sedany wypierają SUV-y o ciekawej sylwetce.

Czy SUV-y Mitsubishi to przyszłość?

Modele takie jak ASX, czy też Eclipse to dla marki Mitsubishi ten najnowocześniejszy wizerunek. Jednym słowem modele te są ważniejszymi od Mitsubishi Lancer EVO 10 i nie chodzi tu jedynie o to, że mają odmienną stylistykę i że poradzą sobie także z tymi wyższymi miejskimi krawężnikami.

W tym wszystkim najważniejszym jest to, że świat oszalał na punkcie aut z większym prześwitem, które jedynie udają auta terenowe, bo tu nie chodzi o ich właściwości jezdne, tylko bardziej o stylistykę wykonania karoserii i o to, że samochody te imponują funkcjonalnością, czyli mają też spore bagażniki.

Pewna część tych aut jedynie sprawia wrażenie większych, czyli mowa tu o tych napompowanych nadkolach, które mają w sobie to coś, ale też trochę mylą w sensie wizualnym i dlatego moda zdaniem wielu z nas nie zawsze idzie w parze z tymi faktycznymi funkcjonalnymi właściwościami.

Mitsubishi Lancer EVO 10

Modele takie jak Mitsubishi Lancer EVO 10 maja wygląd, osiągi i moc, choć niektórzy cenią wyżej wersje od EVO 3 do EVO 6. Mowa tu dokładnie o tym, że tamte samochody to i mocne silniki benzynowe i manualne skrzynie biegów, które działały perfekcyjnie jak na swoje czasy. Natomiast ta najnowsza odmiana posiada dwusprzęgłową skrzynię automatyczną i ograniczoną ilość tych szybkich dynamicznych startów, jeśli chodzi o te sterowniki trybu sport.

W tym wielu potencjalnych nabywców dostrzega kluczowy problem najnowszej odmiany, bo niespodziewanie przejdzie w tryb awaryjny i skończy się zabawa. Takie podejście do sportowych aut niestety dominuje obecnie, bo już nie wytwarza się iluś wersji homologowanych danego modelu, który jest też rajdową wersją. Teraz te wersje sportowe jedynie udają wersję rajdową i to zdaniem wielu miłośników starej motoryzacji zbyt słabo.

Mitsubishi obecnie

Obecnie markę Mitsubishi chyba najlepiej charakteryzują nowe samochody Mitsubishi, jak ASX, Outlander i Eclipse. Najmniejszym z nich jest ASX z napędem na oś przednią, czyli to takie podwyższone o kilka centymetrów auto kompaktowe z ekonomicznym i prostym konstrukcyjnie silnikiem benzynowym.

Model Eclipse to już ciekawsza charakterystyka, czyli o wiele ładniejsze nadwozie i do tego znacznie więcej walorów funkcjonalnych, czyli i więcej miejsca dla pasażerów i o wiele większy bagażnik. Natomiast model Outlander to już taki spory SUV, w którym jest gdzie usiąść i który ma też wybitnie pojemny bagażnik.

Najciekawszym z tych modeli jest rzecz jasna Eclipse, a konkretniej jego tylna klapa, która wygląda dość kosmicznie. Model ten to rzecz jasna auto miejskie stworzone z myślą o ludziach młodych kochających tę nietypową stylistykę, pod którą kryje się też funkcjonalność. Zapewne za jakiś czas Mitsubishi wyprodukuje kolejny model uosabiający kluczowe walory tej stylistyki.

Share.

Leave A Reply