Chan Park objął stanowisko szefa działu projektowania wnętrz w Škoda Auto. Absolwent Royal College of Art dołącza do czeskiego producenta samochodów z bogatym doświadczeniem zdobytym w kilku znaczących markach motoryzacyjnych.

W przyszłości wnętrze pojazdów produkcyjnych i koncepcyjnych Škody będzie nosić jego podpis. Oprócz minimalistycznego podejścia do projektowania, Park skupi się na zwiększeniu synergii między kierowcą, a pojazdem. Jego poprzednik, Peter Olah, przyjmuje nową rolę w Škoda Design i będzie odpowiedzialny za projekt „Art Direction – One Design Identity”.

Oliver Stefani, szef Škoda Auto Design, mówi: „Cieszę się, że mogę powitać Chana Parka w zespole Škoda Design. Jego udokumentowane doświadczenie w pracy z największymi producentami samochodów czyni go idealnym kandydatem na szefa działu projektowania wnętrz. Cieszę się, że będzie mógł wdrożyć swoją filozofię projektowania „mniej znaczy więcej”, przy okazji doskonale łącząc estetykę i funkcjonalność w naszych pojazdach. Nie mogę doczekać się współpracy z nim i życzę mu samych sukcesów. Peter Olah wniósł znaczący wkład w ustanowienie charakterystycznego, holistycznego DNA projektowego we wnętrzach naszych pojazdów. Z niecierpliwością czekam na dalszą współpracę z nim na nowym stanowisku i życzę mu radości oraz wielu sukcesów”.

 

 

Do niedawna Chan Park był głównym projektantem wnętrz producenta samochodów Nio. Park ukończył studia magisterskie w zakresie projektowania pojazdów w Royal College of Art w Londynie w 2007 roku. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Pininfarina we Włoszech, po czym w styczniu 2009 roku przeniósł się do Kia Europe w Niemczech, gdzie był odpowiedzialny za projektowanie wnętrz. Swoją karierę rozwijał w Mercedes-Benz AG jako starszy projektant wnętrz, a w latach 2013-2021 przeszedł do roli starszego projektanta w Audi AG.

 

Jego poprzednik Peter Olah pozostanie członkiem zespołu Škoda Design jako osoba odpowiedzialna za „Art Direction – One Design Identity”. Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny za definiowanie i nadzorowanie holistycznej strategii projektowania 360°, w tym filozofii, stylu i badań przyszłych trendów.

Share.

Leave A Reply