Nie tak dawno pokazywaliśmy seryjnego, acz bardzo zwariowanego Jaguara XE. Tym razem równie szalona i równie seryjna propozycja w włoskiej stajni. Standardowa Alfa Romeo Giulia jest , co prawda usportowioną, lecz tylko limuzyną klasy średniej. Jednak Giulia GTAm to zupełnie inna bajka, to samochód limitowany do zaledwie 500 sztuk i kosztujący tyle co, nie przymierzając, Porsche 911 Turbo – a to już supersamochód.

GTA to legendarny skrót Gran Turismo Allerggerita powstały w 1965 roku dla samochodu Giulia, specjalnej tuningowanej wersji Giulii GT stworzonej wraz z firmą Autodelta.. Obecna GTAm powstała na 110 lecie marki. To sedan dwuosobowy ze zwiększonym o 50 mm rozstawem kół, poważnie przeprojektowanym zawieszeniem, kubełkowymi fotelami, klatką bezpieczeństwa i 6-punktowymi pasami bezpieczeństwa. Choć GTAm stworzono z myślą o torach, to jest to auto dopuszczone do ruchu ulicznego.

Ci którzy zdecydują się na zakup wyjątkowego sedana mogą liczyć na pomoc i asystę specjalnego ambasadora marki oraz kilka prezentów. Choćby pokrowiec na samochód, strój wyścigowy Alpinestar z kaskiem oraz kurs Alfa Romeo Driving Academy pod okiem najlepszych kierowców włoskiej marki.

Prezentowana Alfa wyposażona jest w jeszcze mocniejszy silnik Alfa Romeo 2.9 V6 Bi-Turbo o mocy 540 KM. Dzięki zastosowaniu ultralekkiego włókna węglowego, aluminium i materiałów kompozytowych oraz redukcji masy o 100 kg Giulia GTAm osiąga również wyjątkowy stosunek masy do mocy. A to nie wszystko. W odchudzaniu pomogło szersze zastosowanie karbonu, ale lżejsze są również 20-calowe felgi z centralnymi nakrętkami oraz tytanowy wydech Akrapovic.

Samochód dostępny będzie dopiero w lipcu tego roku i jest całkowicie nowy. Jednak już teraz warto pomyśleć o rezerwacji, gdyż jest to na pewno forma inwestycji. Tak samo jak równie szalona Alfa 8C.

Samochód możecie znaleźć tutaj: https://www.mobile.de/pl/Samochod/Alfa-Romeo-Giulia-GTAm-LIMITED-of-500/vhc:car,ms1:900_16_gtam/pg:vipcar/317973898.html

Share.

Leave A Reply