Zastanawiając się nad formą pozyskania nowego samochodu do własnej firmy w pierwszej kolejności przychodzi nam na myśl leasing. Nie jest to jednak jedyna forma, która umożliwi nam użytkowanie fabrycznie nowego samochodu. W przeciągu ostatnich kilku lat znaczną popularność zyskuje formuła aut na abonament, która aktualnie stanowi już konkurencję dla leasingu. Miesięczny koszt opłaty to jednak nie wszystko co warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Powinniśmy jeszcze zwrócić uwagę na sposób i jakość obsługi obu typów finansowania.

Na czym polega wynajem auta w abonamencie?

Wynajem samochodu w ramach abonamentu, można porównać do korzystania z dobrze wszystkim znanych platform vod, za które co miesiąc płacimy określoną stawkę i cieszymy się z dostępu do szerokiej bazy filmów i seriali. Dokładnie na tej samej zasadzie funkcjonuje samochód na abonament, różni się jedynie tym, że przedmiotem umowy nie jest baza filmów tylko fabrycznie nowy samochód, objęty gwarancją producenta, który użytkujemy jak swój własny. W przypadku oferty Qarsona, który od ponad 10 lat działa prężnie na rynku europejskim, a od ponad 3 lat oferuje rozwiązanie auta na abonament w Polsce, mówimy o możliwości najmu auta na okres 12 miesięcy.

Nowe auto, stała opłata

Przedmiotem najmu jest fabrycznie nowy samochód, który możemy wybrać z rozbudowanej oferty różnych marek i segmentów. Wiemy już, że decydując się na wynajem auta w Qarsonie otrzymujemy fabrycznie nowy samochód, który użytkujemy przez okres 12 miesięcy. Umowa podpisana na rok, zapewnia nam elastyczność i bezpieczeństwo. Dla niektórych rok czasu to niedługi okres, dla innych w zupełności wystarczający. Zaletą wyboru takiej formy finansowania jest niska opłata startowa oraz stały miesięczny koszt abonamentu. Finalną cenę usługi poznajemy już na etapie konfiguracji oferty i pozostaje ona niezmienna przez całą długość trwania umowy.

Niepodważalną zaletą jest kompleksowa pomoc i serwis ze strony Qarsona w trakcie trwania najmu. W pakiecie z fabrycznie nowym samochodem otrzymujesz pełne wsparcie już na etapie procesu pierwszych formalności. W cenie abonamentu Twoje nowe auto zostanie zarejestrowane i jeśli wybierzesz usługę ubezpieczenia, to również pełni ubezpieczone przez Qarsona. Na czas użytkowania auta jest ono również objęte pakietem assistance, dzięki czemu ewentualny serwis, przeglądy są dla Ciebie również bezpłatne. Minusem dla niektórych użytkowników może być limit dotyczący pakietu kilometrów. Maksymalnie możemy zdecydować się na pakiet 25 tysięcy kilometrów, a pierwsze 10 tysięcy kilometrów dostajemy w cenie abonamentu, za darmo. Kwestia limitu kilometrów jest już kwestią bardzo indywidualną, a wszystko zależy od tego jaki jest cel wynajmu naszego samochodu i jaka jest potrzeba jego użytkowania.

A w leasingu?

Podstawowym parametrem, na który zwracamy uwagę podczas podejmowania decyzji, które rozwiązanie będzie dla nas korzystniejsze jest wysokość raty. W przypadku leasingu również mamy wpływ na dostosowanie poszczególnych elementów umowy. Możemy zdecydować o wysokości wpłaty własnej czy okresie trwania zobowiązania, mamy więc tutaj pozornie większą elastyczność. Pułapką mogą się jednak okazać zasady użytkowania wybranego samochodu. W zależności od firmy możemy się spodziewać naliczenia dodatkowych opłat za pokonane kilometry. Niektóre firmy na starcie uwzględniają opłaty serwisowania, ubezpieczenia czy wymiany opon, w innych jest to dodatkowo płatna opcja. Nie możemy również zapomnieć o tym, że decydując się na formułę auta w leasingu, jesteśmy zobligowani do ponoszenia kosztów przeglądów gwarancyjnych, które w przypadku nowych aut, należy wykonywać co roku. Warto również zwrócić uwagę na wysokość kalkulacji, ponieważ niskie raty często trzeba uzupełnić wpłatą własną w wysokości od 10 do 20% wartości samochodu.
Dla wielu użytkowników plusem leasingu jest możliwość wykupu auta po preferencyjnej cenie na zakończenie trwania umowy. Zależy to jednak od tego czy zależy nam na tym, aby takie auto rzeczywiście posiadać na własność, czy może wolimy regularnie wymieniać samochód na nowy i po prostu cieszyć się możliwością dostosowania auta do naszego życia i potrzeb.

Abonament czy leasing?

Decydując się na wynajem auta z Qarsona, jedyne o czym musimy pamiętać, to tankowanie naszego samochodu. Wszystko dlatego, że w cenie najmu znajduje się już pełen pakiet usług, w ramach którego mamy zapewniony serwis i przeglądy, nie musimy się więc martwić o nic innego.

W przypadku leasingu musimy się odpowiednio zapoznać z proponowaną ofertą i wszystkimi szczegółami odnośnie eksploatacji samochodu oraz zastanowić się czy wykup auta jest dla nas istotnym czynnikiem.

Finalna decyzja

Przed podjęciem decyzji warto przeanalizować dokładnie obydwie formy finansowania, biorąc pod uwagę konkretny model samochodu oraz wszystkie interesujące nas pakiety. Warto również nie skupiać się tylko na samym okresie trwania najmu, ale spojrzeć szerzej, biorąc pod uwagę również dłuższą perspektywę czasu, nie skupiając się wyłącznie na perspektywie najbliższego roku.

Ty zdecyduj jakie rozwiązanie jest dla Ciebie wygodniejsze i bardziej opłacalne.

Share.

Leave A Reply