75-letni kierowca mitsubishi zjeżdżając z ronda w Łukowie (Lubelskie) potrącił cztery nastolatki przechodzące przez przejście dla pieszych. Dwie z nich zostały przewiezione do szpitala, ale ich obrażenia okazały się niegroźne. Policja ku przestrodze opublikowała nagranie z miejskiego monitoringu i apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejściach dla pieszych.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 9 na ul. Kaczyńskich w Łukowie. 75-letni łukowianin zjeżdżający z ronda powiedział wezwanym na miejsce policjantom, że nie zauważył nastolatek, które prawidłowo przechodziły przez jezdnię.

Kierowcy grozi zakaz prowadzenia pojazdów 

Funkcjonariusze ustalili, że kierowca był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia i „rażące naruszenie przepisów” 75-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Kierowcy grozi wysoko grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

„Nagranie publikujemy ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych” – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Za: Polsat News

Share.

About Author

8 komentarzy

  1. ja nie rozumiem pieszych, czemu nie patrzą na jezdnie czy nić nie jedzie. przecież też powinni kierować się zasadą ograniczonego zaufania?! sam jestem kierowcą i pieszym i wiem, że nie zawsze kierowca wszystko widzi…. sam jako pieszy kilka razy na jednym z przejść nie zostałbym potrącony. ja jednak jeżdżąc tym skrzyżowaniem o 8 rano wiem, że słońce tam świeci kierowcy prosto w oczy i nic nie widać przez 2-3 sekundy przy skręcie w prawo, a pieszy pełen luz, słuchawki, okulary, ubrany na czarno i ma kierowca go widzieć z 1000m. uczenie pieszych że mają pierwszeństwo to jest stwarzanie zagrożenia zdrowia i życia. rowerzyści pędzący przez przejścia dla pieszych bez sprawdzenia czy nikt nie jedzie samochodem…. te laski nawet nie spojrzały czy ktoś jedzie, nie analizowały czy może popełnić błąd. piesi nie biorą pod uwagę, że to może się kończyć szpitalem, a dla kierującego w najgorszym wypadku zawiasami. co jest ważniejsze zdrowie? czy kto ma pierwszeństwo i odrobina poświęconej uwagi. Pomijam pieszych, którzy na światłach wiszą na krawężnikach, albo kobiety który przy wejściu urządzają sobie dysputy i nie wiadomo co kombinują, no i młodzież, która nic nie widzi w czarnych kapturach, które ograniczają widoczność jak klapki dla konia. Pieszy wchodząc na pasy powinien być pewny swojego bezpieczeństwa, a nie liczyć na to że nic mu się nie stanie

    • To one miały analizować? Skąd niby pieszy ma wiedzieć czy kierowcy w samochodzie światło świeci, może im też świeciło? On ich nie potrącił kiedy wchodziły na przejście, ale kiedy już z niego schodziły, więc wina jest ewidentnie kierowcy.

    • „Dwie z nich zostały przewiezione do szpitala, ale ich obrażenia okazały się niegroźne” – kłania się czytanie ze zrozumieniem lub po prostu czytanie…

    • takie badania są, moja ciotka poszła do lekarza w tajemnicy przed mężem, żeby pod żadnym pozorem nie dał mu kwitu na prawo jazdy – gość miał 75lat, lekarz wysłuchał i dał wujkowi uprawnienia zdrowy, minęły 4 miesiące i potrącił kogoś na pasach…. nie mówcie mi o lekarzach i o tym co powinni

Leave A Reply