25-letni mieszkaniec Miastka (woj. pomorskie) wsiadł za kierownicę mercedesa, pomimo tego, że był pod wpływem alkoholu i narkotyków. Mężczyzna podczas jazdy stracił panowanie nad pojazdem, przebił się przez barierki i wjechał na chodnik. Policja zatrzymała kierowcy prawo jazdy i skierowała sprawę do sądu.

Do zdarzenia doszło pod koniec marca, ale Komenda Policji w Bytowie opublikowała nagranie „ku przestrodze” w poniedziałek, 8 kwietnia.

Według policjantów, mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem przez nadmierną prędkość. „Rozpędzone auto wypadło z jezdni, uderzyło w znak i taranując barierki wpadło na chodnik. Całe szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Bardzo szybko zareagował przechodzący obok mężczyzna z dzieckiem w wózku, który widząc rozpędzone auto cofnął się w bezpieczne miejsce” – poinformowała KPP w Bytowie.

Grozi mu do trzech lat więzienia

25-letni kierowca w organizmie miał 0,3 promila alkoholu. Badanie narkotestem wykazało, że mężczyzna był pod wpływem amfetaminy. Został zatrzymany i przesłuchany. Śledczy postawili mu zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Za: Polsat News

Share.

About Author

Leave A Reply