Garmin zaprezentował właśnie Dash Cam™ Live, kamerę samochodową1 z opcją stałego połączenia LTE2, która oferuje kierowcom dostęp do zdalnego podglądu samochodu. Po wykupieniu subskrypcji LTE kierowcy mogą korzystać z aplikacji Garmin Drive™, aby w dowolnej chwili monitorować wszystko, co znajduje się w zasięgu kamery zamontowanej w pojeździe. Użytkownicy będą mogli również cieszyć się większym spokojem ducha dzięki ostrzeżeniom z funkcji ochrony parkingowej i powiadomieniom o wszystkich wykrytych zdarzeniach3, nawet, kiedy znajdą się z dala od pojazdu.

Kamera nagrywa wideo w wysokiej rozdzielczości 1440p i posiada 140-stopniowe pole widzenia, a optyka Garmin Clarity™ HDR zapewnia wyraźne szczegóły zarówno w dzień, jak i w nocy.

„Z dumą prezentujemy naszą pierwszą kamerę samochodową z połączeniem LTE, dzięki któremu kierowcy będą mieli dostęp do monitoringu bez ograniczeń wynikających z połączenia z siecią Wi-Fi. Podobnie jak w przypadku popularnych systemów kamer bezpieczeństwa, które zapewniają widok wokół drzwi wejściowych domu, Garmin Dash Cam Live spełnia rolę niezawodnego, naocznego świadka 24/7. Użytkownicy będą mogli poczuć się bezpiecznie, niezależnie od tego, gdzie zostawią swój samochód” – mówi Dan Bartel, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej Garmin.

 Zapisane klipy wideo z Dash Cam Live są automatycznie przechowywane przez 24 godziny na bezpiecznym, internetowym dysku i można uzyskać do nich dostęp za pomocą aplikacji Garmin Drive na kompatybilnym smartfonie. Kamera jest zawsze włączona, co oznacza, że automatycznie rejestruje i zapisuje nagrania wideo ze wszystkich wykrytych zdarzeń, z oznaczeniem godziny, daty i lokalizacji dzięki wbudowanemu GPS. Nagrania można też łatwo udostępniać z wykorzystaniem łączności LTE. Dash Cam Live jest bardziej niezawodna od standardowych kamer samochodowych, ponieważ nie wymaga połączenia z Wi-Fi®.

Wygoda za kierownicą

Kierowcy docenią bogaty zestaw funkcji kamery, w tym komfort obsługi głosowej4. Korzystając z poleceń głosowych kierowcy mogą zapisywać nagrania, zatrzymywać i uruchamiać nagrywanie czy robić zdjęcia, a wszystko to bez odrywania rąk od kierownicy. Użytkownicy mogą również korzystać ze specjalnych ostrzeżeń5, takich jak powiadomienia o zagrożeniu kolizją z przodu, zjechaniu z pasa ruchu czy o fotoradarach. Wszystko to zachęca do bezpieczniejszej jazdy i zwiększa świadomość sytuacyjną.

Dzięki wytrzymałej konstrukcji, kamera Dash Cam Live jest odporna na niekorzystne warunki, w tym bezpośrednie światło słoneczne i wysokie temperatury wewnątrz pojazdu. Jest gotowa do użycia od razu po wyjęciu z pudełka za sprawą dołączonej karty pamięci microSD™ – wystarczy zamontować kamerę i ruszyć w drogę.

Aby kierowcy mogli korzystać ze wszystkich funkcji kamery Dash Cam Live z LTE, konieczne jest wykupienie miesięcznego planu subskrypcji Vault w aplikacji Garmin Drive. Ceny planów zaczynają się od 10,99 €/miesiąc, umożliwiają korzystanie z funkcji łączności 24/7, w tym z podglądu pojazdu na żywo, śledzenia lokalizacji, ostrzeżeń przed kradzieżą, powiadomień dla kontaktów awaryjnych i funkcji ochrony parkingowej. Ponadto istnieje możliwość przedłużenia okresu przechowywania nagrań wideo do 30 dni

Share.

Leave A Reply