Z niecodziennym problemem muszą mierzyć się organizatorzy zawodów Pucharu Świata w Klingenthal (14-15 grudnia). Pewien nieznany kierowca jeździł samochodem po parkingu, na którym składowano zapasy sztucznego śniegu. W efekcie incydentu, przechowywany tam biały puch jest już niezdolny do użycia.

Skocznia Vogtland Arena (HS140) powraca do kalendarza Pucharu Świata po trzyletniej przerwie. Ostatni raz najlepsi skoczkowie rywalizowali tam zimą w 2016 roku. Zawody drużynowe zakończyły się pierwszym w historii zwycięstwem reprezentacji Polski. Konkurs indywidualny wygrał z kolei Słoweniec Domen Prevc.

Z racji grudniowego terminu zawodów, organizatorzy musieli przygotować zapasy sztucznego śniegu, w celu zabezpieczenia imprezy. Zgromadzony biały puch został ulokowany na pobliskim parkingu. W połowie listopada Niemcy rozpoczęli proces przygotowania Vogtland Areny do naśnieżania.

Teilen ausdrücklich erwünscht!Vielen Dank an die scheinbar hirnlosen Autofahrer. Ihr denkt wohl, wir beschneien den…

Gepostet von Weltcup Klingenthal am Montag, 2. Dezember 2019

Organizatorzy natrafili jednak na przeszkodę, której się nie spodziewali. Na parking wjechał pewien nieznany kierowca, który wykorzystał rozłożony tam śnieg jako tor do driftu. W efekcie jego popisów, wyprodukowany przez gospodarzy zawodów biały puch zmieszał się ze żwirem i tym samym nie może zostać już wykorzystany do naśnieżenia skoczni.

– Wielkie podziękowania dla bezmózgiego kierowcy, który pomyślał, iż parking w Muehlleithen został naśnieżony dla zabawy. Ten śnieg miał zostać wykorzystany do zabezpieczenia zawodów Pucharu Świata. W Muehlleithen jest zazwyczaj o 2 st. Celsjusza zimniej niż na skoczni, dlatego wybraliśmy to miejsce na produkcję. Biały puch został jednak zmieszany ze żwirem i wykorzystanie tej pokrywy jest wykluczone. Zapewniamy was, że postaramy się odnaleźć sprawcę i jak najszybciej pociągnąć go do odpowiedzialności – czytamy we wpisie organizatorów konkursów w Klingenthal na Facebooku.

Komitet organizacyjny zapewnia, iż pomimo tego incydentu, zawody Pucharu Świata odbędą się zgodnie z planem. Obecnie trwa naśnieżanie zeskoku Vogtland Areny: – Puchar Świata nie jest zagrożony, ale praca naszych wolontariuszy poszła na marnie – stwierdza Gunther Brand, przewodniczący komitetu organizacyjnego w rozmowie z Niemiecką Agencją Prasową (DPA).

Źródło: Onet
Share.

Leave A Reply