Jazda Mercedesem to czysta przyjemność, niezależnie od tego, czy mówimy o najnowszym czy leciwym modelu tej marki. Niemiecki producent od wielu lat kojarzy się z luksusem, komfortem, wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz prestiżem. Aby maksymalnie przedłużyć swoją satysfakcję z posiadania auta z gwiazdą na masce, rozsądnie jest korzystać wyłącznie z usług autoryzowanego serwisu Mercedesa np. w Szczecinie. Po kilka argumentów zajrzyj do naszego artykułu.

W ASO jest za drogo? To mit!

Choć powszechnie uważa się, że autoryzowane serwisy są drogie, to w rzeczywistości różnice cenowe między ASO a niezależnymi warsztatami mechanicznymi zaczynają się zacierać. Biorąc pod uwagę jakość obsługi, poziom zaawansowania serwisu oraz kompetencje mechaników, można wręcz napisać, że ASO to rozsądny i ekonomiczny wybór.

Serwisując samochód w autoryzowanej stacji obsługi eliminujesz ryzyko nieprawidłowej diagnozy i tym samym ponoszenia niepotrzebnych kosztów. Oszczędzasz również czas, który dziś jest bardzo cennym i wyjątkowo deficytowym „towarem”.

Nie tylko w okresie gwarancji

Wbrew obiegowej opinii autoryzowane serwisy nie są przeznaczone wyłącznie dla nowych lub prawie nowych pojazdów. Po zakończeniu fabrycznej gwarancji nadal warto korzystać z usług ASO, co gwarantuje dostęp do najwyższego standardu obsługi i tym samym zachowanie auta w bardzo dobrej kondycji mechanicznej.

W ASO warto przeprowadzać nie tylko te najbardziej skomplikowane naprawy, ale też standardowe czynności serwisowe, jak wymiana oleju czy filtrów. Zawsze przy okazji takiego przeglądu może ujawnić się jakaś drobna usterka, której usunięcie na wczesnym etapie nie będzie nadmiernie kosztowne.

Wyższa wartość samochodu przy odsprzedaży

Regularne serwisowanie auta w ASO na dłuższą metę z pewnością się opłaci. Wynika to z faktu, iż pełna historia serwisowa będzie stanowić ważny atut przy odsprzedaży samochodu, na co prędzej czy później zdecyduje się większość właścicieli.

Auta serwisowane w ASO praktycznie zawsze osiągają wyższe ceny na rynku wtórnym, a przy tym krócej szukają nowego właściciela – wynika to również z tego, że po prostu są w lepszym stanie technicznym.

Dostęp do oryginalnych części i akcesoriów

Naprawy elementów mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, takich jak układ hamulcowy czy zawieszenie, warto powierzać autoryzowanym stacjom obsługi. Tutaj nie ma miejsca na żadne kompromisy i nie są to obszary, w których warto szukać oszczędności.

Niezaprzeczalną zaletą serwisowania auta w ASO jest to, że autoryzowane serwisy mają bezpośredni dostęp do oryginalnych części zamiennych, co gwarantuje ich perfekcyjne dopasowanie do pojazdu i przewidywalną trwałość.

Niezbędne aktualizacje

Współczesne samochody, zwłaszcza klasy premium, są wyposażone w bardzo zaawansowane systemy elektroniczne, które wymagają regularnych aktualizacji. Tę czynność najlepiej zlecić autoryzowanym stacjom obsługi, które mają dostęp do najnowszego oprogramowania producenta, gwarantując poprawność przeprowadzonej procedury i udzielając gwarancji na działanie systemów. To z kolei może mieć bezpośredni wpływ nie tylko na komfort, ale też bezpieczeństwo jazdy.

Który autoryzowany serwis Mercedesa w Szczecinie wybrać?

Jeśli ten artykuł dał Ci do myślenia i planujesz skorzystać z usług autoryzowanego serwisu Mercedesa w Szczecinie, to przy jego wyborze kieruj się przede wszystkim opiniami dotychczasowych klientów.

Bardzo dobrą reputację na lokalnym rynku ma autoryzowany serwis Mercedes-Benz DDB Auto Bogacka, zlokalizowany przy ulicy Mieszka I 30, który oferuje pełen zakres usług serwisowych, w tym naprawy blacharsko-lakiernicze, naprawy główne, przeglądy gwarancyjne, serwis klimatyzacji, usługi wulkanizacyjne, a nawet profesjonalną pielęgnację pojazdów.

Z pełną ofertą serwisu możesz zapoznać się na stronie internetowej Mercedes-Benz DDB Auto Bogacka pod adresem https://www.ddb.mercedes-benz.pl/passengercars/service-and-accessories.html.

Share.

Leave A Reply