Formuła 1 w Telewizji Polskiej? Jak się okazuje, to całkiem możliwe. Powrót Roberta Kubicy do świata najbardziej prestiżowych wyścigów sprawił, że publiczny nadawca podjął rozmowy w sprawie pozyskania sublicencji na pokazywanie cyklu Grand Prix – informuje serwis Wirtualne Media.

– W interesie wszystkich jest to, żeby sponsoring Orlenu miał przełożenie na otwartą antenę TVP. Jesteśmy w kontakcie z Polsatem – tłumaczy w rozmowie z Wirtualnymi Mediami Jacek Kurski, prezes TVP.

W tej chwili prawa do transmisji z Formuły 1 posiada Eleven Sports. Grupa ta została jednak przejęta przez Cyfrowy Polsat, więc teraz to ten nadawca dysponuje całą ofertą należącą do Eleven.

Jeśli TVP dogada się z Polsatem, wyścigi będą pokazywane na antenie TVP Sport. Kurski dopuszcza możliwość, że transmisje znajdą się również w ramówce TVP1 lub TVP2, ale w wypadku sukcesów Kubicy na torze. Na te jednak się nie zanosi, bowiem ekipa Williamsa w poprzednim sezonie była najsłabszą w całej stawce, a nic nie wskazuje, by w 2019 roku miało się to zmienić.

– Sam fakt podniesienia się i powrotu Roberta Kubicy jest warte pokazania w TVP, niezależnie od wyniku sportowego. Ale najpierw trzeba dogadać się z Polsatem – kończy prezes publicznego nadawcy.

Za: Onet

Share.

About Author

Leave A Reply