Proces sprzedaży obecnego oraz zakup nowego samochodu nie jest tak prosty jak mógłby się w pierwszej chwili wydawać. Najłatwiej mają ci, którzy swój kolejny samochód kupują jako nowy w salonie. Po pierwsze, znają konkretny termin odbioru, a w dodatku mogą skorzystać z odkupu używanego pojazdu, zaoszczędzając przy tym czas i pieniądze.

Niestety tak łatwo nie mają kupujący samochód na rynku wtórnym. Szczególnie jeśli szukają samochodu od prywatnego właściciela. Bo tu pojawia się klasyczne pytanie co jest pierwsze jajko czy kura, a w przypadku samochodów czy najpierw sprzedać obecny samochód i dopiero później rozpocząć poszukiwania następcy, czy też może wręcz przeciwnie, kupić nowe auto będąc dalej w posiadaniu starego.

Obie z tych opcji mają swoje plusy jak i minusy. Bo gdy wybierzemy pierwszy wariant, to oczywiście, zwiększamy nasz budżet rozporządzalny na zakup nowego samochodu, co szczególnie istotne jest w polskich warunkach.  Z drugiej jednak strony, gdy poszukiwania nowego auta zaczną się przeciągać, może okazać się, że w pewnym momencie znacząco odczujemy jego brak. Drugim wariant też ma oczywiście swoje zalety, jest to przede wszystkim elastyczność. Posiadając obecne auto nie jesteśmy skazani na zakup pierwszego lepszego samochodu. Ma też jednak i wady, przeważnie finansowe. Kupując samochód za gotówkę musimy odpowiednie środki mieć zabezpieczone na koncie, aby w każdej chwili móc zakupić nowy pojazd, który akurat pojawi się na rynku wtórnym. Innym minusem jest również blokada środków po zakupie, gdy możemy mieć problemy sprzedażą starego samochodu za satysfakcjonującą nas kwotę.

W takim przypadku sprzedający nie ma innego wyjścia jak skorzystać z profesjonalnej oferty odkupu swojego pojazdu, a ofert takich w Internecie jest wiele, tak więc jest w czym wybierać. I tak wpisując w wyszukiwarce formułkę auto skup i swoje miasto, np. „Auto Skup Grójec” otrzymujemy szeroką ofertę firm zajmujących się tą działalnością. Co prawda nie dostaniemy raczej takiej kwoty jaka mógłby nam zaoferować prywatny kupujący (choć to tylko zależy od naszej siły negocjacyjnej), jednak zważywszy na to, że pieniądze będziemy mieć od ręki warto zainteresować się taka ofertą i przynajmniej wycenić własne auto.

Jak widać zakup czy sprzedaż to nie tylko same przyjemności, ale i pewne wyzwania. Bo nie tylko trzeba wiedzieć co kupić, ale także jak przeprowadzić taką transakcję by nie później nie czuć się poszkodowanym.

Share.

About Author

Leave A Reply