Kredyt, leasing, zakup gotówkowy – do niedawna były to jedyne opcje finansowania zakupu nowego samochodu. Od pewnego czasu mamy do wyboru ciekawą alternatywę, jaką jest wynajem długoterminowy. Ta usługa budzi coraz większe zainteresowanie wśród osób prywatnych, które podchodzą do kwestii użytkowania auta w sposób czysto praktyczny i nie czują potrzeby posiadania samochodu na własność. Z tego punktu widzenia wynajem długoterminowy pojazdów jak najbardziej może się opłacać.

Wynajem jest łatwiej dostępny niż kredyt

Podstawową zaletą wynajmu długoterminowego pojazdów dla osób prywatnych jest brak uciążliwej i czasochłonnej procedury oceny zdolności kredytowej. Uzyskanie tej formy finansowania jest znacznie łatwiejsze i szybsze, dzięki czemu od momentu znalezienia odpowiedniej oferty do wyjechania z salonu nowym samochodem może upłynąć zaledwie kilka-kilkanaście dni (oczywiście w zależności od dostępności konkretnego modelu auta).

Co ważne, wynajem długoterminowy nie ma wpływu na zdolność kredytową, a to bardzo istotna informacja z punktu widzenia osób planujących zaciągnięcie kredytu hipotecznego w najbliższej przyszłości.

Samochód to nie inwestycja

W naszym społeczeństwie wciąż mocno zakorzeniona jest idea własności. Warto zatem przypomnieć, że zakup auta trudno jest traktować w kategorii inwestycji. Wszystko przez szybką utratę wartości pojazdu oraz fakt, iż samochód po prostu się zużywa i po kilku latach może już wymagać kosztownych napraw.

Na tym zasadza się idea wynajmu, gdzie w ramach miesięcznego abonamentu spłacamy wyłącznie utratę wartości pojazdu, a nie jego wartość początkową. Dzięki temu sumaryczny koszt wynajmu jest znacznie niższy w porównaniu z zakupem czy kredytem, a miesięczna opłata może być bardzo niska i dopasowana do indywidualnych możliwości finansowych najemcy.

Korzystne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą się rozstawać z gotówką

Zakup gotówkowy samochodu, zwłaszcza fabrycznie nowego, to duże obciążenie dla domowego budżetu. Obecnie trudno jest znaleźć sensownie wyposażone auto np. dla rodziny za mniej niż 90-100 tysięcy złotych (i to w słabszej wersji silnikowej).

Jednorazowe poświęcenie takiej gotówki, a tym bardziej posiłkowanie się kosztownym kredytem, to spora bariera dla wielu osób, które ostatecznie wybierają samochód używany. Dzięki opcji wynajmu długoterminowego nie trzeba wcale rezygnować z jeżdżenia fabrycznie nowym autem, jednocześnie nie angażując w to całych oszczędności.

Rozwiązanie w sam raz na niepewne czasy

W niepewnych czasach warto stawiać na rozwiązania, które gwarantują nam zachowanie elastyczności. Taki właśnie jest wynajem długoterminowy pojazdów, pozwalający dopasować wysokość raty, czas trwania umowy, wysokość wpłaty własnej czy dodatkowe usługi wliczone w miesięczną opłatę (np. serwis samochodu) do własnych możliwości. Co więcej, umowa wynajmu nie obliguje klienta do wykupu pojazdu.

Jeśli rozważasz skorzystanie z długoterminowego wynajmu pojazdu, to w poszukiwaniu najlepszej oferty wejdź na iBemo. Ta platforma internetowa daje bezpośredni dostęp do najkorzystniejszych propozycji wynajmu pochodzących od dealerów z Grupy Bemo – w tym Forda, Citroena, Peugeot, Mercedes-Benz i wielu innych.

Z poziomu platformy możesz wygodnie skonfigurować odpowiedni samochód dla siebie, a umowę wynajmu zawrzesz online, bez wychodzenia z domu. Szczegóły sprawdź na stronie https://ibemo.pl/wynajem-dlugoterminowy.

Share.

Leave A Reply